Overclock

opteron_rev_fOverclock nedir? Ne işe yarar? Overclock bir işlemciyi olduğundan daha hızlı çalışmasını sağlar. Örneğin 1800 MHZ hızındaki bir işlemciyi 1900 hıza çıkartırsanız sisteminizde bir bozulma gelmemiş ve bios ekranında bu görüntüyü görüyorsanız başarmışsınız demektir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Overclocku yapmak bir çok riski de beraberinde getirir. Overclock işlemini yapmak istiyorsanız bilinç bir kullanıcı olmalısınız ve sisteminizin özelliklerini çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Madem kullanması riskli neden yapılıyor diye sorabilirsiniz. Buna en kısa cevap olarak insan oğlunun zamana ayak uydurarak işlemlerini daha hızlı yapma tutkusudur. Belki bu kadar riske girdiğinizde bilgisayarınızın gözle görülür bir performansı sağlanmayacak ama bileceksiniz ki işlemciniz artık çok hızlı

Not : Overclock işlemi yüksek derecede donanım bilgisi gerektirmektedir. Bilinçsizce denememeniz gerektiğini hatırlanırım.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.