Özel Yazılımın E Ticarette Yeri Nedir?

  • Anasayfa
  • Özel Yazılımın E Ticarette Yeri Nedir?

Paket Yazılımlar: Girişimcilerin e-ticarete ilgileri arttıkça yazılım firmaları da girişimcilerin sektöre kolay girebilmesi için bazı paket çözümler geliştiriyorlar. Bu paketler teorik olarak standartlaşmış uygulamalar sunan tematik yazılımlar yani birbirinden ayrı müşterilere satılabilecek e-ticaret siteleri. İnternet hakkında az bilgiye sahip veya işinin ölçeğini küçük tutacak girişimcilerin tercih edebileceği çözümler…

İnternette Rekabet

Fakat internet ile küreselleşen dünya giderek daha da küçülüyor; bu yüzden “müşterilerinin bir tık uzağında” olan e-ticaret dükkanlarının, rakip dükkanları da aynı müşterilerin bir tık uzaklarında. Bununla beraber müşterilerin seçenekler arası gezinmesi de çok kolay; yerel bir satıcı ile küresel bir satıcının internet siteleri aynı tık uzaklığında. Yani e-ticaretteki markanız uluslararası bir vitrinde sektörünüzdeki bütün oyuncularla beraber yer alıyor.

Girişimlere Karakter Katmak için Özel Yazılım Çözümleri

İnternet Kullanıcılarını iyi analiz etmiş girişimcilerin çok iyi bildiği gibi internette e-ticaret markasının tutunabilmesi için kullanıcıların karşısına yeni bir yüz, yeni bir hitap ve yeni kolaylıklarla çıkılması gerekliliği bulunmakta.

Şirketlerin birbirlerinden farklı olmalarını sağlayan DNA’ları olan Misyon ve Vizyon, aynı sektörde yer alan, aynı büyüklükte ve aynı ürünü satan şirketlerin bile farklılaşmasını sağlayan yegâne özellikleridir. Marka renklerinden tutun da ürünlerinin kullanım biçimlerine kadar diğerlerinden farklı olmalarını sağlayacak özellikleri bu DNA kodlarının içinde bulunur.

İşte Özel Yazılım Çözümleri girişimcilere bu noktada yardım ediyor. Genel müşteri kitlesine hitap eden, basit sonuçlara odaklı programlaması ve statik tasarımları olan paket yazılımlarla aynılığın içinde olmak istemeyen girişimciler, Özel Yazılım Çözümlemeleri ile girişimlerinin DNA’sına uygun, kendine has bir yüzü olan yani standart paketler gibi değiştirilemeyecek yerleri olmayan, tasarımının her noktası ile diğer sitelerden farklı olan, yepyeni bir hitabı ve kullanıcı dostu tasarımı olan yani Müşterilerinden aldığı verileri istediği gibi istatistiklere dökerek, istenilen soruları bu verilere göre cevaplandırıp doğru sonuçlara ulaşarak etkin hitap yöntemlerini bulabilecekleri ve müşterilerin siteyi kullanırken nelere daha çok ihtiyacı olduğunun anlaşılabileceği e-ticaret siteleri tasarlayabiliyorlar.