Popüler İnternet Dizileri Hangileridir?

  • Anasayfa
  • Popüler İnternet Dizileri Hangileridir?

Gelişen dijital dünya, beraberinde birçok yeni girişimi de getirmiştir. Bunlardan biri de dizi sektörüdür. Son zamanlarda internet dizileri oldukça popüler olmaya başlamıştır. İnternet dizileri, belli zamanlarda belli bir platform üzerinden yayınlanmaktadır. Puhu TV, Blue TV, Youtube gibi platformlar, internet dizilerinin yayınlandığı en bilinen platformlardandır.

İnternet dizilerinin bu kadar çok dikkat çekmesinin ve beğenilmesinin en büyük nedeni, televizyonlarda yayınlanan dizilere kıyasla daha kısa süreli oluşudur.

Kısa süreli diziler senaryoda akıcılığı ve merak uyandırma hissini sağlar, izleyiciyi sıkmaz. Bunun yanında internet dizilerine herhangi bir sansür uygulaması da yapılmamaktadır. Birçok yapımın dışında, özellikle birkaç yapım fazlasıyla izleyici toplamayı başarabilmiştir.

İnternet Dizileri

Fi

En popüler internet dizisidir. Kadrosunda Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi gibi isimler bulunmaktadır. Azra Kohen’in Fi-Çi-Pi kitap serisinden uyarlanmıştır. Psikolojik sorunları olan, hem televizyon programı sunan hem üniversitede eğitim veren bir psikiyatr olan Can Manay’ın baleyle uğraşan Duru’ya saplantılı bir şekilde aşık olmasını ve devamında yaşanan olayları anlatmaktadır.

Masum

En popüler internet dizilerinden diğer bir tanesidir. Kadrosunda Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Ali Atay, Serkan Keskin, Tülin Özen, Nur Sürer, Bartu Küçükçağlayan gibi isimler bulunmaktadır. Sıradan görünen bir ailenin başından geçen ve çevresinde yaşanan olayları, polisiye-dram türünde anlatmaktadır.

Görünen Adam

Onur Ünlü tarafından yaratılan dizidir. Kadrosunda Erkan Koçak Köstengil ve Osman Sonant gibi isimler bulunmaktadır. Hiç kimsenin göremediği, yalnızca aynadan görülen adamların ilginç maceralarını anlatmaktadır.

1 Kezban 1 Mahmut

Türkiye’nin ilk interaktif dizisidir. Kadrosunda Ercan Zincir ve Esin Yıldız gibi isimler bulunmaktadır. Dizide bazı yerlerde, olayların gidişatı ile ilgili seçenekler sunulmaktadır. İzleyiciler de istedikleri seçeneği seçerek hikayeyi devam ettirmektedir.