Professional E-Ticaret Sitelerinde Ek Ücret İle Verilen Standart WooCommerce Özellikleri

  • Anasayfa
  • Professional E-Ticaret Sitelerinde Ek Ücret İle Verilen Standart WooCommerce Özellikleri

Woocommerce, WordPress’in kullanıcılarına sunduğu bir E-ticaret eklentisi olarak bilinmektedir. Ticari kullanıcılar için bulunmaz bir fırsat olan bu eklentiyle kullanıcılar işletmelerine uygun E-Ticaret siteleri hazırlayabilmektedir. Bu eklenti sayesinde WordPress diğer açık kaynak kodlu e- ticaret yazılımları denginde bir yazılım haline gelebilmektedir.

Woocommerce eklentisinin genel özelliklerinden bahsedecek olursak, bu eklenti kullanıcısına kapsamlı mağaza yönetimi, stok takip sistemi, indirimli fiyatları gösterme, uluslararası ve yerel teslimat seçeneklerini gösterme, kupon sistemi, ürünlere özel yorum sistemi, sanal ürün seçeneği, oluşturulmuş ürünlere göre gelişmiş ürün filtreleme sistemi daha gibi birçok özelliği bir arada sunabilmektedir. Bütün bu özelliklerin yanı sıra bu eklenti en önde gelen güven şirketi Sucuri Security tarafından denetlenmektedir ve yüksek WordPress güvenlik standartlarına göre hazırlanmıştır. Bu eklenti sayesinde gerçekleştirdiğiniz takdirde başarıya ulaşabileceğiniz satış stratejilerinden bahsedecek olursak

 Woocommerce ile Çapraz Ürün Satışı

Öncelikle çapraz ürün satış stratejisi nedir bundan bahsedelim. Buna göre müşterilerin genel satın alma deneyimleri analiz edilerek çıkan sonuçlara göre birbiriyle ilişkilendirilen ürünlerin birlikte satılmasını içeren bir stratejidir. Woocommerce sisteminin bunu nasıl gerçekleştirdiğine bakacak olursak, aslında bu noktada sistem biraz basit ilerlemekte çünkü gelişmiş bir satış stratejisine sahip sistemde durumu analiz edecek ve müşterilerin hangi ürünler ile ilgilendiğini gösteren bir özellik mevcuttur. Bu sayede ürün satış analizleri doğru bir şekilde yapılarak bir arada satışa sunulabilecek ürünleri ayırt edilmesi kolaylaştırılmıştır. Özellikle de sıkça birlikte satın alınan ürünlerin bir arada gösterilmesini sağlayan özellik sayesinde çapraz satış rakamları oldukça yüksek olabilmekte ve e-ticaret daha karlı bir hale getirmektedir.

 Woocommerce Gruplandırılmış Ürün Seçeneği

Bu seçenek sayesinde özellikle paket satışlarda müşterinizin kafasını karıştırmadan işlemi yapmasını kolaylaştırabilirsiniz. Yani ürünlerin alt gruplarını oluşturarak müşterinin istediği ürünlere ulaşma aşamasını hızlandırmış olursunuz.

 Kupon Sistemi

Bu sistem ile müşterilerin alışveriş sıklığını çoğaltarak sizin E-ticaret sitenizde daha çok vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Yani müşterilerinizi avantajlı hissettirerek satış sürekliliğini katlayabilirsiniz.

 İndirimli Fiyatları Gösterme

Woocommerce eklentisinin kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik ise müşterilerin indirimli ürünleri ve fiyatları kolay bir şekilde görebilmesini sağlamaktır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar müşterilerine en çok hangi üründe indirim var ya da hangi ürünlerin indirimde olduğunu kolayca gösterebilmektedir. Bu da tabi ki satış rakamlarına ve müşteri memnuniyetine pozitif şekilde yansımaktadır.

 Ürünlere Özel Yorum Sistemi

Bu özellik woocommerce eklentisini kullanıcıları için vazgeçilmez kılabilmektedir. Çünkü bu özellik sayesinde kullanıcılar müşterilerinin hangi üründen ne kadar memnun kaldığını ve hangi ürün gruplarından hoşlandıklarını gösteren bir analiz sistemi oluşturmaktadır. Bu da satış rakamlarının nasıl arttırılacağına dair kullanıcısına strateji oluşturabilmesi için imkân sağlamaktadır. Bütün bu özellikleri ile Woocommerce kullanıcılar için vazgeçilmez ve değişmez bir e-ticaret sistemi olabilmektedir.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.