Sadece İnternet’ Den Aylık Dergi Yayımlanabilir Mi?

  • Anasayfa
  • Sadece İnternet’ Den Aylık Dergi Yayımlanabilir Mi?

Günümüz dünyasının en önemli ve vazgeçilmez kavramıdır internet. Bir kaç on yıl öncesine kadar sadece Devlet Dairelerinde ya da büyük firmalarda görüp duyduğumuz İnternet şu an 7’den 70’e herkesin evinde ve hatta cebindedir. Bildiğimiz kullanımlarının dışında son zamanlarda bizlere yeni hizmetler de getiren İnternette şu an trend diyebileceğimiz haftalık ya da aylık dergi takibi de mümkün hale gelmiştir.

Gazetelerin cebimize girmesinden sonra dergilere ulaşmak okumak ve hatta arşiv amaçlı indirmek bile mümkün hale gelmiştir. Sadece internet’ den aylık dergi yayımlanabilir mi? sorusunun yanıtı artık Evet olup, erişimi de hayli kolay hale gelmiştir. Özellikle haber dergilerinin başlarda başını çektiği bu hizmet artık, spordan sanata, otomotivden dekorasyona kadar akla gelebilecek bütün sektörlerde aktif olarak uygulanmaktadır. Aylık sayılarının yanında bazı sektörlerden bazı dergiler on beş günlük ya da haftalık olarak da online olarak yayımlanmaktadır.

Bahsi geçen bu dergilerin kimileri ücretli kimileri ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Gelişen teknoloji ve her şeyin insan hayatını kolaylaştırması gerektiği mottosu ile de ücretli kimi dergilerde sadece bir kere üye olup bütün bir yıl boyu yeni yayımlanan bu dergilerin güncel sayılarına erişmek artık sadece parmaklarımızın ucundadır. Hatta öyle ki hardcopy diye adlandırılan klasik matbaa çıktısı dergilerin, internetten yayımlanan bu elektronik versiyonları daha da ucuz bir fiyata satılmaktadır. Tabi burada internetin hayatımızın en önemli olgusu olmasının yanında çevreye olan duyarlılıkta söz konusudur diyebiliriz.

Sadece bu duyarlılıktan bile internetten yayımlanan aylık dergilere insanlar abone olmaktadır. Çok değil en fazla on sene öncesine kadar A4 ya da A5 boyutlarındaki dergileri cep telefonlarımızda görmek ve kullanmakta biz insanlar için ayrı bir keyif olsa gerek.