Sayfa Garantisi Ne Anlama Gelir?

  • Anasayfa
  • Sayfa Garantisi Ne Anlama Gelir?

Şirketler ellerinde mevcut olan ürünleri veya hizmetleri daha fazla müşteriye ulaşma ihtimali olan internet siteleri yaparak pazarlamaktadır. Fakat burada karşılarına çıkan en büyük problem oluşturdukları internet sitesinin arama motorlarında son sayfalarda çıkması sebebiyle büyük hayallerle yapılan yatırımlar karşılık verememesidir. İşte tamda burada şirketlerin veya bireysel internet sayfası olan insanların imdadına SEO yetişmektedir. SEO, sitenin mevcut kodlarının arama motorlarının mantığına yatkın olarak yazılması ve anahtar kelimelerin doğru yerlerde kullanmasıyla olmaktadır.

Sayfa Garantisi Ne Demek

Bu terim dünyada günden güne hızla yayılmakta olan bir terimdir. İnsanların dikkatini çekmesi de çok doğaldır. Bir firma kendi bünyesinde yaptığı bir ürüne kalitesine göre garanti verebilmektedir fakat burada farklı bir durum söz konusudur. Sizin yaptığınız iyileştirme çabaları sonucunda sitenizin istediğiniz sayfada çıktığını garanti eden şirketler bulunmaktadır. Böyle bir durum söz konusu değildir.

Sayfa Garantisi

Böyle bir garantiyi verebilecek olan tek bir firma bile yoktur. Çünkü Google ve diğer arama motorları kendi bünyelerinde bulunan algoritma doğrultusunda bir sıralama yapmaktadır ve bu sıralamaya üçüncü bir şahıs veya kuruluşun müdahalesine müsaade edilmemektedir.

Bu garantiyi veren firmalar insanları aldatmaya odaklanmış firmalardır. Örneğin sıfır bir araba aldığınızda size arabayı satan firma nasıl size kaza yapmayacaksınız sözünü veremiyorsa SEO firmaları da size bu sözü veremez.

SEO Firmaları Ne İş Yapar

Bir SEO firmasının vereceği garanti yükselme garantisidir. Yani şirketin sitesi bugün 3. sayfada 5. sırada çıkıyorsa size iyileştirme adımları gerçekleştirildikten sonra bu sıradan daha üst sıralarda çıkacağınızın garantisi verebilir.

SEO firmalarının amacı belirtilen siteyi arama motorları tarafından yapılan sıralamalarda daha üst sıralara çıkarmaktır. Bu firmalar kapsamlı çalışmalar yapmaktadır. Bu yüzden SEO konusuna yatırım yapmaktan kaçınmak firmaların kârlarında vazgeçmeleri anlıma gelmektedir.