Sayfa Hızının Seo Açısından Önemi

  • Anasayfa
  • Sayfa Hızının Seo Açısından Önemi

Bireyler hayatlarının her anında istediklerinin derhal olmasını beklemekte ve bu konuda haklı olmaktadırlar. Günlük rutinlerde geçerli olan bu bakış açısı SEO hususunda da geçerliliğini korumaktadır.

Bireylerin bir web sitesini tercih etmelerinde ki en büyük etmenlerden biri ve belki de en önemlisi sitenin hızıdır. Yapılan SEO hizmeti ne kadar fazla ve kaliteli olur ise olsun sitenizde ki sayfa açılma hızı normalin altında ise hiçbir tüketici bu durum ile karşılaşmak istemediğinden sitenizden çıkışı gerçekleştirecektir.

Siz ise sitenizin yazılım kısmını üstlenen uzman ile bu konuyu derhal konuşarak bir neticeye bağlamalı ve hızı siz bir tüketici olsa idiniz nasıl olmasını arzulayacak iseniz o boyuta gelene kadar istenileni yapmak ile mükellefsiniz. Bu gereklilikler yerine getirildiği takdirde sizler de bir en azından site sahibi olarak arzuladığınız hedeflere daha hızlı erişebilirsiniz.

Sayfa Hızının Seo Açısından Önemi

Sitenizin Hızı Rekabet Gücünüzü Etkiliyor

Özellikle rekabeti yoğun olan firmalar da sizlerde hedeflerinize hem daha emin adımlar ile hem de daha hızlı kavuşmayı istiyor iseniz özellikle rekabeti yoğun olan sektörler de varlığınızı ispatlayabilmek için müşterilerinizi memnun etmelisiniz. Müşterileri memnun etmenin yolu ise onlara istediklerini vermekten geçmektedir.

SEO Açısından Bir Sitenin Hızı Nasıl Ölçülür?

Bireyler bilgi edinmek yahut bir ihtiyaçlarını giderebilmek için internette arayış içinde olurlar. Bu ihtiyacı ise geç açılan bir sayfa ile giderebilmek pek mümkün olmamaktadır. Bu neden ile de SEO açılış hızının maksimum düzeyde olması gerektiğini söylemektedir. Bu site hızının açılışı da ölçülebilmektedir. SEO dalında faaliyet gösteren uzmanlara danışıldığında açılış sayfasının 5 saniyenin altında olması gerektiğini belirttiğini görmekteyiz.

Google kendi kullanıcıları arasında yapmış olduğu bir deneyde 0,5 saniyelik geç açılan bir sayfanın potansiyel müşteri adayının %20 sini kaybettiğini eklemiştir. Sizlerde site hızı konusunda özeli davranarak SEO kriterlerinin daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlayarak hedeflerinizi daha çabuk gerçekleştirebilirsiniz.