Seo Anahtar Kelime İlişkisi Nedir?

  • Anasayfa
  • Seo Anahtar Kelime İlişkisi Nedir?

Gelişen teknoloji ve Web yazılım uygulamaları sayesinde İnternet üzerinde yapılan aramalar artık daha çok gerçek hedefe ve gerçekten konu ile ilgili sayfaya odaklı olmaya başlamasının ardından Web yazılım sektörü aramaları hedefe ulaştırmak için anahtar kelime uygulaması kullanıyor.

SEO anahtar kelime ilişkisi nedir? sorusuna verilebilecek en güzel ve en kısa cevap, kullanılan Anahtar kelime ile ilgili bilgilerin aranan sitede var olduğunu ve kullanıcıya bu bilgileri sunabileceğine, Arama robotları ile de bu Anahtar kelimelerin ilişkilendirilmesine denir.

Kullanılan tüm anahtar kelimelerin mutlaka site içerisindeki içeriklerde yazılan bilgilerde karşılığı olmalıdır. Arama motorlarının yaptığı kontrollerde anahtar kelimelerin gerçekten sitede açıklaması olup olmadığına bakılarak listeleme sıralaması ve site puanlaması yapılır. Anahtar Kelime sayısı düşük olan siteler ve anahtar kelime kullanmayan siteler kullanıcılar tarafından diğer sitelere göre çok daha zor bulunurlar.

Anahtar Kelime ve SEO ilişkisi Milyonlarca hatta milyarlarca sokağı olan bir şehirde yol tarif edebilmek için kullanılan yön tabelalarına benzer. Anahtar kelime ve SEO yani Türkçe anlamı ile Arama Motorları Optimizasyonu doğru olarak yapıldığında kullanıcı ilgili siteyi çok kısa zamanda bulur.

Anahtar Kelime neden Kullanılır.?

Anahtar kelime kullanılmasındaki asıl amaç bilgi kalabalığı arasında yalnızca aranan sayfaya veya sayfalara ulaşılmasını sağlamaktır. Yani önünüze çıkan binlerce siteden gerçekten sizi gitmek istediğiniz siteye ulaştıracak olan Anahtar kelimeler ve SEO’nun gücüdür.

Arama Robotları Nasıl arama yaparlar?

Kullanıcı bir kelime aratmak için internet tarayıcısını açıp ara butonuna tıkladığı anda ilk olarak arama robotları aranan kelimelerin hangi sitelerde geçtiğini bulur ve daha önce yaptığı kontrollerde Anahtar kelime karşılığını doğru bulduğu siteleri en üstte olmak koşulu ile sıralamaya başlar. Listelenen sayfalar arasında kullanıcıya en kısa zamanda ilgili siteye ulaşması hedeflenir.