Seo Çalışmalarının Katkıları

  • Anasayfa
  • Seo Çalışmalarının Katkıları

Search Engine Optimization olan İngilizce adı ile bu işlemden kısaca SEO olarak bahsedilir. Önceden belirlenmiş kod kelimeler kullanılarak web sitelerinin arama motorlarına uyumu gerçekleştirilerek arama sonucu ön plana çıkarılmasıdır. Yapılan bu çalışmaları site içi ve site dışı olarak gerçekleşir.

Önemi Nedir?

Sürdürülebilir pazarlama açısından önemi büyük olan bir reklam türüdür. Profesyonel ve özgün çalışmalar yaparak yeterli bütçe ile bir web sitesi ön plana çıkarılabilir. Arama optimizasyonu çalışmaları ile yapılan web dizaynları ve teknikleri ile sitenin tıklanması hız kazanır. Bu çalışmanın temel katkısı web sitesinin arama motorunda ön sıraya çıkarır ve bunların yanı sıra daha fazla müşteri kitlesi ile geri dönüşüme yer açar. En yenilikçi pazarlama fikri olarak ortaya çıkan bu çalışmalar sayesinde hem düşük maliyetler ile hem de hızlı geri dönüş ile reklamlar tasarlanır. Marka bilinirliği artar. Marka kimliğinin oluşmasını sağlar. Prestij artar. Başka işlere gerek kalmadan direkt olarak hedef kitleye ulaşım sağlanır. En karlı reklam ve pazarlama yöntemi olarak bilinir. Markanın görünebilmesi için en fazla olanak sağlayan reklam türüdür. Daha az maliyet ile daha fazla kar amaçlanır. Ayrıca diğer reklam çeşitlerinden ve mağaza içi giderlerden tasarruf elde edilir. Sosyal medyanın doğru kullanımı ile de bu çalışmaların desteklenmesi sağlanır.

Marka Bilinirliği Açısından Katkıları Nelerdir?

Arama motorlarında kalıcılığı sağlayarak kullanıcı bakımından güvenilirliği artıran arama optimizasyonu çalışmaları sayesinde markanın kimliği önem kazanır. Bu durumun doğal sonucu olarak ise satıl hacminde hızlı bir artış oluşur. Fazla tıklanma ile ziyaret sayısı artar ve kalıcılığı artmaya başlar. Aynı zamanda da doğal yoldan reklam yapılmış olur. Tüketicilerin verdiği tepkiye göre ise farklı stratejiler oluşturulması sağlanır. Bu sayede kullanıcılara olan ulaşım kolay sağlanır.