Seo Çalışmalarının Süresi

  • Anasayfa
  • Seo Çalışmalarının Süresi

Seo çalışma süresi Seo çalışması yapılacak olan siteye ve anahtar kelimenin rekabet durumuna göre farklılık gösterir. Buna ek olarak etki eden birkaç faktör daha mevcut. Öncelikle şu soruların cevaplarını bilmeniz gerekiyor.

-Siteye daha önce yanlış ya da yarıda bırakılan Seo çalışması yapılmış mı?

-Site daha önce Google tarafından ceza almış mı?

-Sitenin içerik yapısı ve içeriklerinin Seo çalışması yapılmasına uygun mu?

Bunların hepsi birbirine bir zincir gibi bağlıdır. İç Seo tam ve eksiksiz bir şekilde yapıldıktan sonra. Yapılacak olan dış Seo çalışmasının da sizin anahtar kelimenize uygun olması gerekir. Yani dışarıdan Sizi işaret edecek olan diğer web siteleri sizin anahtar kelimenizle beraber işaret etmesi daha faydalı olacaktır. Seo site varlığını sürdürdüğü süre boyunca kısmen devam eder. Çünkü yayınladığınız her içerik kendi içerisinde Seo çalışmasına bir artı ekler. Dışarıdan alınacak linklere backlink denir.

Backlink Nedir? Faydası Nedir?

Backlink web sitenizin anahtar kelimesinde yayın yapan, daha önce Google tarafından tanınan indexlenen, Trust Rank ve PR değeri olabildiğince yüksek olan sitelerden alınan referanstır.

Google üzerinde arama yaptığınızda birçok backlink satışı yapan site ile karşılaşabilirsiniz. Bunların içerisinden seçim yapabilmeniz için, Link alacağınız sitelerin değerlerini kontrol etmeniz mantıklı bir iş olacaktır. Aksi halde alacağınız linklerin sitenize bir faydası olmaz. Linklerin Trust Rank değerlerini yine Google üzerinden Trust Rank sorgulama yazdığınızda yapabilirisniz.

İç Seo Ne Kadar Sürmeli

İç Seo sitenin ana hiyerarşik yapısına ve içeriğine göre süresi değişiklik gösterir. Aslında site ilk kurulurken yapılması gereken ayarları, sitenin içine içerik yükledikten sonra yapmak biraz daha zahmetli bir iştir. Header-Footer gibi terimleri bu terimlerin ne işe yaradığını, Seo uyumlu içerik nasıl yazılır yayınlanır, bunlar sadece yapmanız gereken işlerden birkaçı. Aksi halde Anahtar kelimesinde yoğun rekabet olan bir kelime ile web sitesi oluştursanız bile sıralamada görünmeniz çok zordur. Google Search console kullanımını da es geçmemek gerek. Siteniz için domain aldığınız zaman İçerik yüklemeye başlamadan Domeininizi Search console Üzerinden Google’a kaydettirmek. İndex almanızda Zaman kazandıracaktır.