Seo Ekibinin Görevleri Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Seo Ekibinin Görevleri Nelerdir?

Şirketler işletmeler için ne kadar değerli yüksek arama motoru sıralamaları yaptırabileceklerini fark ettiklerinde, genellikle kendi arama motoru optimizasyonu (SEO) yeteneklerini nasıl geliştireceğinizi bilmek istiyorlar. Cevap, arzulanan yaklaşıma bağlıdır. Mevcut personeli eğitmek, bir dış danışman kurmak veya yeni bir ekip kurmak. Ancak bir yaklaşıma karar vermeden önce, bir SEO ekibinin farklı işlevlerini ve optimizasyon sürecinin her bir parçası için gerekli olan becerileri anlamanız önemlidir.

Proje yönetimi, en az bir kişi ölçülebilir SEO hedefleri geliştirmeli, görevleri devretmeli ve hedeflere ulaştığından emin olmak için takip etmelidir.

Seo Ekibi

Teknik SEO ve veri analizi, herhangi bir SEO projesi anahtar kelime araştırması, trafik ölçümü ve hedef değerlendirmesi şeklinde veri analizi gerektirir. Birisi, Seo çalışmalarınızın ürettiği verilerden sonuç çıkarabilmelidir.

İçerik oluşturma, pek çok durumda, SEO faaliyetleri makale, diğer resim biçiminde büyük miktarda yeni içerik gerektirir. SEO ekibinizde yaratıcı zihin şarttır.

Bağlantı kurma, geri bağlantıları web sitenizin sıralamasında muazzam bir rol oynayabileceğinden, SEO ekipleri bağlantı kurma fırsatlarını takip edecek ve bağlantıları geri isteyecek en az bir kişiye sahip olmalıdır.

Web geliştirme, geri bağlantılara ek olarak, site hızı, dahili bağlama, gezinme ve içerik indeksleme gibi bir dizi değişken SEO’ ya dönüşebilir. Sitenizi en yeni SEO standartlarına göre değiştirebilecek birine ihtiyacınız olacak.

Mevcut çalışanları eğitmeniz gerekmektedir. Şirketinizin büyüklüğüne bağlı olarak, gerekli becerilere sahip çalışanlara sahip olabilirsiniz. Örneğin, BT personeliniz gerekli web sitesi değişikliklerini nasıl yapacağını anlayabilirken pazarlama veya reklamcılık çalışanları SEO ilkelerine aşina olabilir.

Çalışanlarınız SEO konusunda yabancı olsa bile, doğru becerileri ve zihniyetlerini SEO görevlerini yerine getirmek için eğitilecek kişiler olabilir. Örneğin bir muhasebe departmanı çalışanı, SEO faaliyetlerine çevrilebilecek güçlü veri analizi becerilerine sahip olabilir.