Seo İçin Anahtar Kelime Seçilmi

  • Anasayfa
  • Seo İçin Anahtar Kelime Seçilmi

Web tanıtımı yapılırken üzerinde durulması gereken birkaç ana hat vardır. Bunlar: Konu, içerik çeşitliliği, yeterlilik, tanıtım… Şimdi bunları sırasıyla inceleyelim.

Konu

Bir web tanıtımı için öncelikle hangi konuda web sitemizi yaptığımıza dikkat etmeliyiz. İçerikte nelerin olduğu, nelerle sunumun yapılacağı ve kimlere özellikle hangi konuda bir web sitesi sunacağımıza karar verdikten sonra tanıtım aşamasına geçmeliyiz.

İçerik Çeşitliliği

İçerik çeşitliliği, konudan sonra karar vermemiz gereken ikinci hedefimiz olmalıdır. Bu kapsamda temel konuyu belirledikten sonra o konuyla ilgili olarak nelere değineceğimizi kararlaştırmalıyız. Bu çeşitlilik belli bir konuda detaylı tanıtım veya ürün sergilenmesi ile o konudaki nesneye ait özelliklerin tanıtımı yanında hayat içerisindeki işlevselliği şeklinde olabilir. Bu kapsamda sınırlı olarak bahsedemeyeceğimiz kadar çok çeşitlilik bulabilir ve bunları içerik çeşitliliğine sokabiliriz. Bunlarında dışında web sitemizden yararlanan kişilerden alacağımız dönütlere göre de çeşitliliğimizi artırabiliriz. Tamamen hayal gücümüz, çalışmamız ve neyi hedeflediğimize bağlı olarak yapabileceğimizin sınırı yoktur.

Yeterlilik

Web sitemize ait konu ve içeriği oluşturduktan sonra devamlılık sağlama adına o sitenin seçmiş olduğumuz konu açısından yeterli olması gerekmektedir. Sadece üstü kapalı bilgiden ibaret bir site bize tanıtım sonrasında yeterli geri dönüşü vermez. Çünkü tanıtımını yapacağımız web sitesinin tanıtım konusunda yeterli donanıma sahip olması ve tanıtım neticesinde bundan faydalanmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını sağlaması gerekmektedir.

Tanıtım

Web Tanıtımı İçin Hangi Anahtar Kelimeler Seçilmeli? sorusuna burada cevap bulacağız. Çünkü tanıtımını yapacağımız web sitesinin en önemli sorunu arama kayıtlarında hedef kitlenin arama seçimlerindeki anahtar kelimelere sahip olması ve o kelimelerle ilgili donanıma yeterli olarak içerik sunması gerekir. Burada özellikle web sitesi tanıtımında vurucu kelimeler diyebileceğimiz kelimelerle sitemize ulaşımı sağlamamız gerekir. Kısa, öz ve karmaşıklıktan uzak olarak birkaç kelimenin bizim sitemiz açısından yeterli sonuca ulaştırıcı ve faydalı olması gerekmektedir. Kısaca seçeceğimiz kelimeler söz konusu sitemiz açısından genelleyici nitelikte, sonuca götürebilen ve özellikle sitemiz konusuna uygun şekilde seçilmelidir. Bu hedef doğrultusunda hareket ederek anahtar kelimelerimizi seçtiğimiz de web tanıtımı için anahtar kelimelere çok rahat ulaşabiliriz.