Seo İçin Google Ssl Uyarısı

  • Anasayfa
  • Seo İçin Google Ssl Uyarısı

Birkaç ay önce Google, daha yaygın olarak SSL bağlantıları olarak bilinen Güvenli Soket Katmanlarını bir arama tetikleyicisi olarak görmeyi resmen ilan etti. Bu hareketi ile Google bir kez daha kullanıcı deyimine önem verdiğini gösterdi. Çünkü SSL sertifikaları kullanıcı ve web sitesi arasında şifreli bilgi transferi sağlar. Ssl sertifikası çalışan bir web sitesinde bilgiler 3 üncü kişiler ile paylaşılmıyordur. Google’nin bu atağı ile işine önem veren site sahipleri diğerlerine göre bir tık daha önce geçecekler.

SSL İbareleri Google’ye Geldi Bile

Google mühendisleri dünya genelinde bir milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğu düşünülen Chorme tarayıcısını güncelledi. Artık ssl sertifikalı siteler yeşil ve güvenli ibaresi ile ssl sertifikası olmayan siteler ise siyah ve güvenli değil ibaresi ile kullanıcılara gösterilecek. Bu sayede ssl sertifikalı siteler ödüllendirilirken diğerleri de ssl sertifikalı sitelerin arkasında kalacaklar.

Aslında bakılırsa bu ince bir ayar ama site trafiklerini etkileyecek bir adım. Gelecek zamanda bilinçli kullanıcıların kafasını karıştırabilecek bir uygulama. Bence Firefox, Edge ve Safari gibi arayıcılarda yakın zamanda bu özelliği test etmeye başlayacaktır.

Web Siteme Nasıl SSL Sertifikası Eklerim

Malum uzmanlık alanımız WordPress bende wordpress üzerinden bilgi vereceğim. Öncelikle bazı şartlarda hosting firmaları ücretsiz olarak ssl sertifikası vermekte firmanız ile iletişime geçip bilgi alınız. Host firmanız ile iletişime geçin ve bu ssller hakkında bilgi alın. Eğer ücretsiz bir servisten yararlanamıyorsak en düşük ssl paketi işinizi görecektir.

SSL sertifikanızı hostunuza kurduktan sonra bu eklenti ile kolayca sitenizde çalıştırabilirsiniz. Bir sorun yaşarsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.