Seo ile Nasıl Para Kazanılır?

  • Anasayfa
  • Seo ile Nasıl Para Kazanılır?

Seo Nedir? Seo kelimesinin ingilizce açılımı olarak search engine optimization ya da ülkemizde ki adı ile arama motoru özelliği adı ile bilinen bir uygulamadır.İnternet sitelerinin tamamen arama motorlarının yer aldığı kurallara göre hazırlanması internet sitesine farklı kaynaklardan bağlantı alma ile ilgili stratejilerin oluşturduğu bir çalışma mantığıdır.Seo internet sitenizin arama motorlarında yani (google,yahoo) gibi arama motorlarında üst sırada yer almasını sağlayan çalışmalardır.

Seo ile Para Nasıl Kazanılır?

Seo konusunda arayış içerisinde olan ve internet sitesini her anlamda dikkat çekici hale getirebilecek kişilere ihtiyaç vardır. Bu kavram sadece uygulamaya dayalı bir kavram değildir.İnternet sitesinin içerik konusu ve hedeflenen anahtar kelimelere göre mümkün olan en iyi analizi doğru şekilde yaparak rakip sitelerin yaptığı çalışmaların da incelenmesiyle mümkün olan en iyi düzgün çalışma şeklinin uygulanması gerekir. Bu çalışma planını doğrudan seo uzmanı belirler ve internet sitesinin tüm arama motorundaki oynamalarından kişi sorumludur.Kelime bazlı arama motorları çalışmalarının piyasa gelir değeri kelime başı minimum 1000 TL ile başlamaktadır.Bu fiyat kelimenin aylık aranma kapasitesi ve rakip internet sitelerinin kalitesi ile de farklılık gösterebilecek özelliklerden birisidir.

Bu sebeple seo uzmanı arama motorunu en iyi düzeyde analiz edebilir,en iyi şekilde fiyat verebilir ve bunun üzerine kendi komisyon çalışma ücretinide ilave ederek ciddi anlamda gelir elde edebilir.Bu anlamda seo uzmanları çok ciddi şekilde gelirler elde edebilme şansına sahip olabilirler. Ancak talep ettiğiniz ücret tutarı için her zaman dışarı ve farklı siteler için harcayacağınız paraları da iyi analiz etmeniz gerekir. Nitekim bu seo uzmanlığı sektöründe başarılı olmak istiyorsanız kendi sitenizden başka internet sitelerinden çalışma yaptığınız web sitelerinin parası karşılığında linkler alarak ve seo sektörü alanında yükselme alabileceksiniz.