Seo İpuçlarına Nasıl Ulaşılır?

  • Anasayfa
  • Seo İpuçlarına Nasıl Ulaşılır?

WEB SİTENİZ RESPONSİVE OLMALI: Başlangıçta ” seo ipuçlarına nasıl ulaşılır? ” sorusunu açarak yanıtlamaya çalışacağım. Bilgisayar kullanıcılarının yanında mobil kullanıcılarınızın da olduğunu varsayarak web sitenizi buna göre dizayn etmelisiniz. Mobil kullanıcıların da web sitenizi ziyaret edip alışveriş yapmasını istiyorsanız sitenizin tüm akıllı cihazlarla uyumlu çalışacak şekilde geliştirmelisiniz.

WEB SİTENİZİN İÇERİKLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARIN

Bunu yapan çoğu reklam şirketleri mevcut. Belirli bir komisyon karşılığında sizlerin içeriklerini her yerde gösterip mevcut metinleriniz ön planda oluyor. Ayrıca SEO kriterlerinde göz önünde bulundurarak bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

GÖRSEL ÖĞELER OPTİMİZE EDİLMELİ

SEO ipuçlarının en önemlilerinden bir tanesi görsel ögeler. Kullanıcı deneyimini arttırmanız açısından görsel ögeler göz ardı edilmemesi gereken önemli konulardan bir tanesidir. Görseller dışında kullanacağınız diğer medya ögeleri site trafiğinizi olumlu yönde etki edecektir.

SİTENİZLE UYUMLU ANAHTAR KELİMELER BELİRLEYİN

Sitenizle uyumlu olması çok önemli çünkü bu işi prim amaçlı yaparsanız mevcut kitlenizi de kaybedersiniz ve düşüşe geçersiniz. Belirlediğiniz konuyu alt başlıklara, blog kategorilerine, sayfa başlığına ve sayfa içeriğine ekleyin. Siteniz WordPress ise bu konu ile uyumlu eklentileri indirip devam edebilirsiniz.

WEB SİTENİZİ YAVAŞLATAN HER İÇERİĞİ KALDIRIN

Kullanıcılarınızın içeriklerinize daha hızlı ulaşması ve bu içeriklerden faydalanabilmesi açısından gereksiz medya ögelerini, eski görselleri, gereksiz flash grafiklerini ve sitenizle uyumsuz boş eklentileri kaldırarak sitenizin hızını arttırabilirsiniz.

WEB SİTENİZİ VE EKLENTİLERİNİZİ SIK SIK GÜNCELLEYİN

Web sitenizdeki içeriklerin ve eklentilerin uyumlu olması daha hızlı performanslı ve görünüm açısından profesyonel kalitede metinlerinizi kullanıcıya sunar. Bu yüzden içeriklerinizi ve eklentilerinizi sık sık güncellemeyi unutmayın sizin yararınıza olacaktır.

ÇERÇEVE KULLANMAYIN

Kullanıcıları ve arama motorundan size daha hızlı ulaşacak hedef kitlenizi daha iyi ve profesyonel bir hale getirebilmek için çerçevelerinizden kurtulun.