Seo Kelimesini Anlamı Nedir?

  • Anasayfa
  • Seo Kelimesini Anlamı Nedir?

Seo, Search Engine Optimization sözcüklerinin baş harflerinden omeydana gelen “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına eş bir kısaltma kelimesine aittir.

SEO, sizin sitenizi iyileştirmeye yarayan ve size fazlasıyla zaman kazandırabileceği gibi sitenize aynı zaman da itibarınıza zarar da verebilir. Ancak pek çoğu SEO danışmanı web sitesi olarak sahiplerine birçok faydalı hizmetler sağlar. Arama motoru optimizasyonu, arama motorları arasında en kusursuz seviyeye erişme ile ilgili bir kavramdır. İnternet kullanıcısı son 15 yıl süresince İnternet kullanımı boyunca daha fazla bilgiye, daha çok temel kaynağa, hizmetin amacına daha uygun İnternet sitelerine ulaşmak için bir arayış içerisine girmişlerdir.

Önceleri listelerde ilk akıllara gelen arama motorlarında başı çekenler Altavista, Yahoo gibi arama motorlarıdır. Zamanla Google’da bu arama listelerinin en başına geçti.

Web siteleri hızla Google üzerinde aratma sonuçlarında yerlerini almaya başladılar. Belli anahtar kelimeler ile aratma yaptığınızda karşınıza ilk 10 ve sonraki sayfalarda da sonuçlar belirir.

 SEO Nasıl Yapılır?

Seo genel olarak İnternet üzerinde Web sitelerinin davranış durumunu belirler. Sitenizde yapılan alt yapı çalışmaları ile birlikte aslında nerelere gideceğinizi daha en başlardan sizlere sunmaya başlar. Ancak Seo her konuda doğru sistemlerle yapılmalıdır. Öncelikle aceleci hareket etmeden belli bir zamana yayarak reel yöntemler ve tabii ki site için sağlıklı olabilecek tercihler seçilerek yapılmalıdır. Yalnız algoritmaların değişmesi maalesef ki artık eski yöntemler yok olmuş bir şekilde ve hatta sitelere kalıcı olarak geri dönüşü olmayan zararlı sonuçlar doğurmaktadır.

Öncelikle SEO’yu kullanma amaçlarınızdan bir tanesi Web sitenize popülerlik kazandırmak olabilir. Ve bunun için bir sürü yayın organı sizlere seçenek olabilir. Yani kısaca ifade etmek gerekirse sitenize ilk yol olarak ziyaretçi yoğunluğu sağlanmalıdır. Daha sonra ise Seo (arama motoru optimizayonu) standartları çerçevesinde birlikte yola çıkılmalıdır. Bu yazıda kısaca seo kelimesini anlamı nedir? Sorunuza yanıt bulduk.