Seo Uygulamalarında Yapılan Hatalar

  • Anasayfa
  • Seo Uygulamalarında Yapılan Hatalar

Arama motorlarında görünürlüğü arttırmak için yapılan SEO çalışmalarında yapılan bir dizi hatalar sitelerin tam tersi daha da arka sayfalara gitmesine sebep olmaktadır. Belli başlı hataları aşağıda maddeler halinde derledik.

Yeni Açılan Bir Siteye Sürekli Link Almaya Çalışmak

Google doğal olmaya önem veren bir arama motorudur. Yeni bir internet sitesine çok fazla miktarda link almaya çalışmak Google algoritmalarının bunu hemen fark etmesine ve sitenizin sıralamasının alt sayfalara düşmesine sebep olacaktır. Unutmayın önemli olan link sayısı değil linklerin niteliğidir.

Ana sayfaya Odaklanıp Alt Sayfalara Önem Vermemek

Bir internet sitesi sadece ana sayfadan ibaret değildir. Bu nedenle site bir bütün olarak düşünülmeli ve alt sayfalara da en az ana sayfa kadar önem verilmelidir.

Seo

Kaliteli İçerik

En fazla önem verilmesi gereken konulardan biridir. Bir internet sitesi ne kadar çok kaliteli içerik üretirse siteye uğrayan ziyaretçiler de o kadar fazla sitede vakit geçirir. Bu da o sitenin Google’da üst sıralara yerleşmesine imkan sunar.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar kelime yoğunluğu arama motorlarının en fazla dikkat ettiği konuların başında gelir. Şayet bir veya birden fazla anahtar kelime varsa ve bu anahtar kelimeler sunulan içerikte haddinden fazla sıklıkta kullanıyorsa arama motorları bazı kelimelerin çok fazla sıklıkta tekrar ettiğini anlar ve sitenin sıralamasını anında düşürür.

Kopya İçerikler

Sıkça yapılan hatalardan birisi de kopyala yapıştır içeriklerdir. Arama motorlarının istediği okuyucuya farklı bilgiler veren orijinal içeriklerdir. Başka bir siteden kopyalayarak sitelere eklenen içerikler çok kolay bir şekilde anlaşılmaktadır.

Yeni Çıkan Teknikler

Siteleri üst sıralara taşımak için her gün birçok farklı teknik ortaya çıkmaktadır. Yeni çıkan bu teknikleri denemek için acele edilmemesi gerekir. Başlangıçta bu tekniklerin işe yarayıp yaramadığını gözlemleyerek gerçekten işe yarayanları kullanmak en doğru yoldur.