Seo Uyumu Açısından Yüksek Stratejiler

  • Anasayfa
  • Seo Uyumu Açısından Yüksek Stratejiler

İnsanların Google aramaları sırasında ilk olarak önlerine ilk çıkan internet sitelerini ziyaret ettikleri görülmüştür. Google’da ilk sıralarda çıkmak için internet sitenizin Seo uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sitenizin Seo uyumlu olmasında kullanabileceğiniz bazı stratejiler bulunmaktadır. Yüksek öncelikle kullanılması tavsiye edilen bu strateji çeşitleri şu şekilde sıralanabilir.

Yerel Seo

Yerel Seo’nun bir diğer ismi ise local Seo’dur. Bu Seo çeşidi daha çok bölgesel aramalarda internet sitenizin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Bazı yeni kurulmuş şirketler veya firmalar bu yerel Seo çeşidini kullanıp öncelikle kendi bölgesinde bir ivme kazanmayı hedeflerler. Bu seo türünde site içi düzenlemelerde bölgenize dair birçok bilgi bulundurmalısınız.

Uluslararası Seo

Ulusal çapta kendini göstermek isteyen internet sitelerinin Uluslararası Seo hizmetini kullanmaları tavsiye edilmektedir. Bu Seo türünde birçok ülkeye birden hizmet verileceği için geniş kapsamlı bir dil seçeneğinin olmasına dikkat edilmelidir. Ülkelerin arama motorlarına dikkat ederek bunlara yönelik anahtar kelimeler oluşturulmalıdır.

Seo Uyumu

Barnacle Seo

Barnacle Seo tekniği daha çok yeni başlayan internet siteleri için önerilen bir Seo türüdür. Bu türde kısacası güçlünün yanında yer alıp kendinizi duyurmanız gerekmektedir. Güçlü bir internet sitesinde backlink alarak sitenizin görünürlüğünü artırabilirsiniz. Barnacle Seo’da dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi sizden daha küçük olan ve sizin itibarınıza zarar verecek nitelikte olabilecek sitelerle iş birliğine girişmemenizdir.

Semantik Seo

Bu Seo çeşidinde daha çok anahtar kelimelere özen gösterilmektedir. İnsanların arayacağı bir bilgiyi insanların arayacağı dilden düşünerek anahtar kelimelere eklemelisiniz. Örneğin drone aletiyle ilgili yazdığınız bir yazıyı aratan ziyaretçi, drone adını bilmediğinden uçan araç veya insansız hava aracı şeklinde aramalar yapabilir. Bu anahtar kelimeleri de sitenize eklerseniz daha çok ziyaretçi kazanabilirsiniz.

Teknik Seo

Teknik Seo stratejisinde bütün Seo çeşitleri tek bir çatı altında toplanmıştır. Sitenizin kırık link düzenlemesinden arama motorlarında uyum sağlanmasına site hızınızdan yapısal verilere kadar siteye dair her bölümü kapsamaktadır. Teknik Seo çeşidi diğer Seo çeşitlerine göre biraz daha ayrıntılı bir çeşit sayılabilir. Bundan dolayı bazı Seo danışmanlığı Hizmetlerinden yararlanılması tavsiye edilebilir.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.