Şirketler Nasıl Blog Tutmalı

  • Anasayfa
  • Şirketler Nasıl Blog Tutmalı

Kurumsal olsun e-ticaret olsun tüm müşterilerime blog yazılımını öneriyorum. Blog sisteminin hem ziyaretçiyi, müşteri yapmakta hem de arama motorları optimizasyonu konusundaki faydalarını sıralayınca çok heyecanlanıyorlar. Ama maalesef içerik yazılımı konusunda gerekli özen gösterilmiyor. Bende “bir şirket nasıl blog tutmalı” bu blog yazımda yapılması gerekenleri sıralayacağım.

Hangi sektöre olursanız olun arama motorlarında arama yaptığınızda ilk sıradaki rakipleriniz blog tuttuğunu göreceksiniz. Bu rakipleriniz muhtemelen haftalık veya aylık özgün sektörle ilgili içerikler üretiyor. Sizde sitenize ziyaretçi çekmek istiyorsanız taze içerik üretmelisiniz.

Dikkatli Başlıklar Atın

İçeriklerinize başlık bulmakta zorlanıyorsanız rakiplerinizin sitelerini mutlaka inceleyin gerekirse içerik editörlerinde ücretli destek alın.

İlginç Fotoğraflar Seçin

Dikkatli bir başlıktan sonra ziyaretçilerinizi blog yazısına girdiğinde düz içerik yerine yazılarınızı fotoğraflar ile süsleyin. Gerekirse 123rf.com, shutterstock.com, fotolia.com sitelerinden kredi alıp yazılarınıza buradan fotoğraf temin edin.

Blog

İlk Paragraf

İlk paragrafta blog yazınızı özetler gibi 3,4 satırlık bir giriş yapın. Ziyaretçisiniz blog yazısını okumaya başlamadan önce mutlaka aradığı bilgiyi ilk satırlarda arayacaktır.

Blog Yazısı Ne Kadar Uzun Olmalı?

Ziyaretçilerinize net bilgi vermek için kısa yazılar yazmayın. Okurunuzu sitenizde tutmaya çalışın, site içi arama motoru optimizasyonu için 400 ila 800 kelimelik yazılar yazın. Muhtemelen daha fazlası için de vaktiniz olmayacaktır.

Yorum Yapın

Yazınızın sonunda kendi öz eleştirinizi yapın. Yazıya ziyaretçinin yorum yapmasına olanak sağlayın. Yorumlar sizin kontrolünüzde olsun ve düzenli olarak yorumları cevaplayıp ziyaretçileriniz ile iletişimde kalın. Unutmayın bugün bloğunuza yorum yapan ziyaretçiler gelecekte sizin potansiyeli yüksek müşterileriniz.

Yeni wordpress blog teknolojileri hakkında destek almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.