Site Nasıl Üst Sıralara Taşınır?

  • Anasayfa
  • Site Nasıl Üst Sıralara Taşınır?

Bir siteyi Google de üst sıralara taşımak aslında kişinin kendi elindedir. Üst sıraya taşımaya kısaca seo denilebilinir. Bazı tüyolar ve bilgiler ile sitenizi azim ile üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bir yerden başlanacak olursa sitenizi reklam vererek üst sıralara taşıyabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA REKLAMI

Sosyal medya günümüzde hemen hemen her insan tarafından az veya çok kullanılıyor. Sizde bunu fırsat bilerek sitenizin reklamını sosyal medyada yapmalısınız. Facebook, İnstagram başta olmak üzere tüm sosyal medya sitelerinde kendi sitenizin reklamını vererek 1-0 önde başlayabilirsiniz.

KENDİNİZE ÖZGÜ

Eğer bir sitenin gerçekten üst sıralara taşınmasını ve dikkat çekmesini istiyorsanız içeriğiniz kendinize özgü olmalı ve başkalarının içeriğine benzer veya aynısı olmamalıdır. Bunu anlayan ziyaretçiniz bu içeriklere sık rastladığı için sitenizi terk etmek isteyecektir ama kendinize özgü bir içerik oluşturursanız ve ziyaretçinin dikkatini çekmeyi başarabilirseniz 2-0 önde başlamış olacaksınız.

BAŞLIKLAR

Sitenizin içeriği ne kadar güzel olursa olsun veya ne kadar reklam verirseniz verin. Ziyaretçiler Google da arama yaptıkları zaman içeriğin başlığını görmektedirler. Bu içerik ne kendinize özgü dikkat çekici de olsa içeriğin başlığı da en az içeriğin başlığı kadar dikkat çekici olmalıdır ki Google de arama yapan bir ziyaretçi tarafından dikkat çeksin ve sitenize girsin.

İÇERİK İÇERİSİNDE İÇERİK

Sitenizin içeriği bittiğinde başka bir içerik için link koymanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Bu çoğu sitede “Bu da dikkatinizi çekebilir” diye geçmektedir. Burada önemli olan link koyulacak içeriğin bir önceki içeriğe benzer olması yani konuların biri birine yakın olmasıdır. Bir içeriği gören ziyaretçi koyduğunuz linki görünce buna da bakmalıyım demelidir. Bu sayede siz sadece bir link koyarak ziyaretçilerinizi bir içerikten bir içeriğe sürüklemiş olacaksınız. Bu hem ziyaretçinin hemde sizin işinize gelecektir.