Site Yükleme Hızı Nasıl Arttırılır?

  • Anasayfa
  • Site Yükleme Hızı Nasıl Arttırılır?

Bir Site Yükleme Hızı süresinin% 80’i, sayfanın farklı parçalarını indirerek harcanmaktadır. Bu öğelerin her biri için bir HTTP isteği yapılır; sayfa bileşenlerinin, sayfanın işlenmesi ne kadar uzun sürdüğü. Bu durumda site hızını artırmanın en hızlı yolu tasarımınızı basitleştirmektir.

  • Sayfanızdaki öğelerin sayısını artırın.
  • Mümkün olduğunca resim yerine CSS kullanın.
  • Birden çok stil sayfasını birerine birleştirin.
  • Komut dizilerini azaltın ve sayfanın altına koyun.
  • Web siteniz söz konusu olduğunda hatırlayın, daha yorucu daha iyidir.

Sunucu Yanıt Süresini Azaltın

Hedefiniz, 200 ms’den kısa bir sürede bir sunucu yanıt süresidir. Ve bu yazının ipuçlarını takip ederseniz, bunu başarmak için yolunuza başladınız demektir.

Sıkıştırmayı Etkinleştir

Büyük sayfalar genellikle 100 KB ve daha fazladır. Sonuç olarak, hantal ve yavaş indirdikleri. Yükleme sürelerini hızlandırmanın en iyi yolu onları sıkıştırmaktır – sıkıştırma adlı bir teknik. Sıkıştırma, sayfalarınızın bant genişliğini azaltır ve böylece HTTP yanıtını azaltır.

Site Yükleme Hızı

Tarayıcı Ön Belleğini Etkinleştir

Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, ziyaret ettiğiniz sayfadaki öğeler sabit sürücünüzde bir önbellekte veya geçici depolama alanında saklanır; bu nedenle, siteyi bir sonraki ziyaretinizde tarayıcınız HTTP isteği göndermek zorunda kalmadığım sayfanın önbelleğinde depoladıktan sonra bir sonraki aşamaya geçiyorum. Birisi web sitenize ilk geldiğinde, sayfanızı kullanabilmek için önce HTML belgesini, stil sayfalarını, javascript dosyalarını ve görüntüleri indirmeniz gerekmektedir. Sayfa yüklendikten ve farklı bileşenler kullanıcının önbelleğinde depolandıktan sonra, sonraki ziyaretler için yalnızca birkaç bileşenin indirilmesi gerekiyor.

Kaynakları Küçült

WYSIWYG kaynakları bir Web sayfası oluşturmayı kolaylaştırır, ancak bazen dağınık kod oluşturur ve bu, web sitenizi önemli derecede yavaşlatabilir.

Gereksiz her kod parçası sayfanızın boyutunu artırdığından, sayfalarınız mümkün olduğunca yalın olabilmesi için kodunuz da fazladan boşluklar, satır sonları ve girintileri ortadan kaldırmanız önemlidir. Yeni bir SEO olmak için elimden geleni yapın