Sitenizden İçerik Mi Çalınıyor?

  • Anasayfa
  • Sitenizden İçerik Mi Çalınıyor?

Hepimiz orijinal içerikler üretebilmek amacıyla saatlerce bilgisayar başında göz yorarız. Bütün emeklerimizle oluşturduğumuz içerikleri de gelir birileri alıntı, kaynak belirtmeden alır. Bu kul hakkı bulunduğu gibi ilaveten emek hırsızlığıdır. olayın en akıl almaz yanı sizden içerik çalan internet site şayet sizden tiraj bakımından yüksekse Google botları onu evvelce indexleyeceğinden size- asıl içerik sahibine- hırsız damgası vurmaktadır. Mesela siteyi bugün açtım eskiden hazırladığım 100 orijinal makaleyi girdim. Tabi site yeni olduğu nedeniyle altyapı tam olmadığından güncel sitelerden hele pagerankı olan sitelerden birileri gelip 100 orijinal makaleyi sizden kopyalarsa siz Google’nın gözünde hırsızsınız.

Onu geçtim arama neticelerinde hep o site sıralamaları alır. Böyle bir halle karşı karşıya gelen çoğu arkadaşımız var bizde biraz deva olmayı deneyelim dedik. Site İçeriğinizi Koruyun İçeriğimizi güvenliğini sağlamak amacıyla sağ tık engeli, kopyalama engeli gibi önleme yöntemlerine baş vursak ta çalan insan tekrar de çalıyor. Bunun amacıyla biraz daha profesyonel yolları düşünmek zorundayız. DMCA, sitenizi bedava olarak koruyan bir internet platformu. Ücretsiz lisans gerçekleştiren bu internet sitesiyle sitelerinizdeki içerikleri bir nevi sigortalatmış oluyorsunuz. DMCA’ya üye olup lisans temin ettikten sonra içerik çalınması, izinsiz kopyalanması gibi eylemleri DMCA’ya bildiriyorsunuz.

Google, Yandex, Bing vs. arama motorlarında çalan siteyi bir nevi bloke ediyorlar. DMCA’ya kayıt amacıyla tıklayınız. WordPress sistemini kullananlar amacıyla de eklentisi mevcut.İçeriği Google’dan Sildirin DMCA’ya şikayet ettik ancak Google bize bizzat kendisine şikayet etme halini da bizlere sunmuş. Buraya tıklayarak gideceğiniz adreste lüzumlu alanları doldurup Google’dan sildirme, sandbox’a girmesi gibi sonuçlanmasına yol açabiliriz. Google’a Şikayet amacıyla Tıklayınız (Bir Google Hesabınız Olmak Zorundadır.)