Skype Reklamları Nasıl Engellenir?

  • Anasayfa
  • Skype Reklamları Nasıl Engellenir?

Bir iş toplantısının veya aile sohbetinin tam da ortasında görmek istediğiniz son şey bir reklamdır. Microsoft firması satın almadan önce skype kullanırken ayarlardaki promosyon seçeneklerinin devre dışı bırakılması gereksiz spam iletilerinden kurtulmak için yeterliydi. Ancak artık konuşma penceresinde yeni bir banner reklam görünmeye başladı. Bu reklamları gizlemek için çok kısa birkaç işlem yapmalısınız:

Skype 6.x Sürümleri İçin İzlemeniz Gereken Yöntem

Adım 1: Kontrol Paneline gidin ve İnternet Seçeneklerine tıklayın. Eğer kısa yolu bulamadıysanız bu alana Ağ ve Paylaşım Merkezi altından ulaşabilirsiniz.

Windows Internet Seçenekleri alanında kısıtlanmış siteler logosuna tıklayınız.

Adım 2: Güvenlik sekmesine tıklayın ve Yasak Siteler simgesini seçin.

Skype’ın reklamlarının adresini metin kutusuna girin.

Adım 3: Siteler düğmesine basın ve metin kutusuna https://apps.skype.com yazıp, ardından Ekle tuşuna basın.

Artık sohbet pencereleriniz reklamsız!

Skype Reklamları

Skype 7.x Sürümleri İçin İzlemeniz Gereken Yöntem

Skype’ı güncellediyseniz ve yukarıdaki seçenekler reklamları kaldırmıyorsa, reklamları engelleme işlemi için birkaç adım atmanız gerekebilir:

Adım 1: Yardım> Güncellemeleri denetle seçeneğine giderek Skype istemcinizin güncel olduğundan emin olun. İşlemi tamamlandığınızda, Skype’tan tamamen çıkış yapınız.

Adım 2: C: users [kullanıcı adınız] App Data Roaming Skype [Skype kullanıcı adınız] bölümüne gidiniz. Bu dizinde bir config.xml dosyası görmelisiniz. Sağ tıklayarak Düzenle’yi seçiniz, ardından

yazan satırı bularak tüm satırı siliniz. Dosyadan çıkış yaparken kaydettiğinizden emin olun. Aradığınız metinin hızlıca bulmak için Ctrl + F tuşlarını kullanabilirsiniz.          Not: Bahsedilen klasörleri sürücünüzde göremiyorsanız, bunun nedeni Gizli dosyaları gösterme özelliğinin etkin olmamasıdır. Klasör açıkken Görünüm düğmesi altındaki, gizli klasörleri veya sürücülerini göster seçeneğinin yanındaki tiki işaretleyiniz. Adım 3: Config.xml dosyasına sağ tıklayarak Özellikler’i seçerek salt okunur olarak işaretleyiniz. Salt okunur’un yanındaki kutuyu işaretleyiniz ve Tamam’a tıklayın. Artık sohbet pencereniz ve video konferanslarınız reklamsız olacaktır.