Sosyal Medya Da Engelleme

Gelişen teknoloji ile neredeyse herkesin sosyal medya kullanması ile beraberinde birçok güzellik getirdiği gibi sıkıntıları da beraberinde getirmiştir. Sosyal medya kullanılırken dikkat edilecek noktalar vardır. Sosyal medya hesaplarından kimi zaman özel şeyler bile paylaşılabilir. Artık sosyal medya kullanma çoğaldığı için herkes kendi kimlikleri ile kullanmayabilir. Sosyal medyada paylaşılan şeylerin altına olumsuz yorum yapanlar, kişileri rahatsız edenler için engelleme özelliği bulunmaktadır.

Sosyal Medya Da Engelleme

İstenmeyen Kişileri Engelleyin

Sosyal medyada paylaşılan şeylerin istenmeyen kişiler tarafından görülmemesi için engelleme butonu bulunmaktadır. Engellenecek kişiler farklılık gösterebilir. Rahatsızlık verdiği için engelleme olabilir, küs durumları olduğu için engellemeler olabilir. Ancak rahatsızlık veren insanların sadece engellenmesi yetmeyebilir. Başka hesaplardan tekrar tekrar rahatsızlık verebilirler.

Kötü Yorum Hapis Cezasına Kadar Varır

Sosyal medya üzerinden klavye delikanlılığı diye tabir edilen olay ile çok ağır küfür dolu içeriklerin söylenmesi artık yeni çıkan yasa ile suç teşkil etmektedir. Engellenen kullanıcılar için mahkemeye suç duyurusunda bulunması durumunda hak mahrumiyet cezalarından, para cezasına ve hapis cezasına kadar varır. Sosyal medya engellemeleri kişilere göre değişebilir ve farklılık gösterir. Kişiye özel bir engelleme ve toplulukları engellemek mümkündür. Sosyal medyanın sunduğu izinleri kullanmayı bilmek gerekir. Sosyal medyada kısıtlamalardan bir tanesi paylaşılan içeriklerin sadece arkadaşların görebilmesi gibi paylaşılanın sadece paylaşan kişinin görebilmesi gibi özellikleri bulunur. Bu tür sorunlarda sosyal medya kullanıcısına her türlü imkanı sağlamaktadır.