Sosyal Medya Eğitimi Nereden Alınır?

  • Anasayfa
  • Sosyal Medya Eğitimi Nereden Alınır?

Sosyal medyanın yaygınlaşması sebebi ile yeni bir meslek doğmuş insanlar için yeni bir iş kapısı aralamıştır. Sosyal medyanın da bir meslek haline gelmemesi kaçınılmaz olaylardan bir tanesi idi. Bunun sebebi ise sosyal medyaların insanların yaşam biçimi haline dönüşmüş olmasıdır. Digital in 2016’nın araştırma verilerine göre dünya üzerinde ki 7.349 milyar olan insan sayısının 3.419 milyarı sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. 79.14 Milyon insanın yaşadığı Türkiye’de, sosyal medya kullanım sayısı 36 milyon kişidir. Hâl böyle olunca sosyal medya bir ekmek kapısı haline dönüştü.

Dünya üzerinde reklamların büyük çoğunluğu, sosyal medya üzerinden sağlanmaktadır. Instagram ya da Facebook da çoğunuz takılar, ayakkabılar gibi satış malzemelerine denk gelmişsinizdir. Bu iş sosyal medyada ki kazanç yöntemlerinden bir tanesidir. Tabii her aktif sosyal medya kullanıcısının harcı değildir bu iş. Bir hesabın nasıl daha uzun süre açık kalacağını, nasıl daha fazla hit alacağınızı ya da en basit olarak genel kullanımlarını öğreten firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar size gerek online olarak yani internet üzerinden, gerekse yüz yüze ders vererek sizlere bu konuda bir şeyler öğretiyorlar

Sosyal Medya

Sosyal medya eğitimi nereden alınır? sosyal medya dersi vermek üzere birçok firma bulabilirsiniz. İnternette bu konuda kısa bir araştırma yaptığınızda karşınıza sosyal medya uzmanlığı dersleri verebilecek firmalar çıkacaktır. Eğitiminiz sona erdiğinde size iş hayatınızda işinize yarayabilecek ”Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası” veriyorlar.

Bu firmalar ekip olarak ya da bireysel olarak çalışmaktadırlar. İnternet üzerinden araştırdığınızda karşınıza bu işle ilgili ders verebilecek freelancer çalışan öğretmenlerde çıkacaktır. Sertifika veremeyecek olsalar da işini ciddiye alan bir sosyal medya uzmanı bulduğunuz takdirde size çok faydalı bilgiler öğrettiğini göreceksiniz. Şirketlerin sosyal medya uzmanlığı dersleri genellikle 145₺ den başlayan fiyatlarladır. Fakat freelancer çalışanlar ve 70₺ karşılığında size bu eğitimi vereceklerdir.