Sosyal Medya İle Seo’da İlerleyin

  • Anasayfa
  • Sosyal Medya İle Seo’da İlerleyin

Son zamanların en önemli çalışmalarından olan kişisel ve ya kurumsal site yönetiminin en önemli ve etkli  SEO çok yönlü bir kullanım alanına sahip. Hemen hemen site sahiplerinin çoğunun bilgisi dâhilinde olan SEO üç temel yapıya sahip. Bunlar sosyal medya, anahtar kelime seçimi ve özgün, ilgi çekici içerikler. SEO çalışması yapacak olanlar genellikle bu temellerden anahtar kelime seçimi ya da özgün içerikler konusunda ilerlerken sosyal medyayı bir kenara bırakabiliyor. Ancak sosyal medya küçümsenmeyecek kadar önemli.Genelde Tercih Edilmesi gereken Sosyal Medya araçları;

1.Facebook da sayfa açarak en az haftada bir web sitenizin içeriğini paylaşmak ve ziyaretlerin beğenisi almak size % 70 üzerinde bir OBL değeri olarak yansıyacaktır.

2.Twitter da ister kişisel,isterse kurumsal web siteniz olsun mutlaka paylaşımlarda bulunmalısınız.Geri dönüş de ciddi bir etki yaratan Twitter, Maalesef Türkiye de yeterince etkin kullanılamıyor.

3.GooglePlus Master Page yada sayfa açma işlemlerinde ( Facebook gibi) diğer sosyal medya araçlarına göre araçlarına göre ziyaret artırmanın önemli etkenlerinden birisidir.Sosyal Medyada Nasıl Dev Olunur?Elit SEO çalışmaları yapacak olanların sosyal medya üzerinden kazanacakları ziyaretçilere büyük önem vermesi gerekir. Çünkü sosyal ağlar üzerinden yapılan ilgi çekici her paylaşım site için büyük bir artıdır. Bunun için sosyal medya kullanımında şu aşamaları izlemek daha fazla hit çekmek ve yükselmek isteyenlerin kurtarıcısı olacaktır:

  1. Siteniz için adwords sistemi üzerinden anahtar kelime belirleyerek en fazla hit çeken kelimeleri tespit ederek işe başlayın.
  2. Seçtiğiniz kelimelerde günde bir yazı şeklinde sitenize eklemeye başlayın.
  3. Sitenizi takip eden kişiler için sosyal medya üzerinde çeşitli hesaplar açın ve buralarda ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek ve site hakkında merak uyandıracak içerikler ekleyin.
  4. Sosyal medya üzerinde yapacağınız paylaşımlarda dikkat çekici resimler kullanmaya ve ilginç sloganlar seçmeye özen gösterin.
  5. Kendi alanınızda sizin gibi ilerleyen ancak yükselmiş olan kanallar üzerinden takip yapın.
  6. Sitenize içerik eklemeye ve sosyal hesaplarda ziyaretçilerle etkileşim içerisinde olmayı kesinlikle ihmal etmeyin.