Sosyal Medya Yeni Sektörlere Gelişim Sağladı Mı?

  • Anasayfa
  • Sosyal Medya Yeni Sektörlere Gelişim Sağladı Mı?

Bu soruya geniş kapsamlı cevap vermek mümkün. Sosyal medyanın yeni sektörlere nasıl gelişi sağladığını gelin hep birlikte görelim.

 NEDEN SOSYAL MEDYA?

Hepimizin bildiği gibi bu soruya herkes kendisi dahi cevap verebilir. Çünkü artık günümüzde sosyal medyanın ne kadar önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinmekte. Günümüze getirdiği yenilikler gerçekten de kayda değer diyebiliriz. Her ne kadar bir çok meslek dalının yok olmasına ya da azalmasına sebep olsa da kendi alanlarında bir çok yeni meslek ortaya çıkarmış oldu. Bu internet çağında çıkan meslekler ise ünlü olma imkanı olmayan insanlara ünlü olma imkanı, oturduğu yerden çalışarak ya da takipçi sayısını artırarak para kazanma imkanı sunmuş oldu. Bunun üzerine gençlerimizin de yoğun ilgisi üzerine özellikle son 10 yılda büyük bir gelişmeye imza atan sosyal medya her geçen gün biraz daha gelişmekte ve yeni yeni meslekler ortaya çıkarmaktadır. Bunların başında Facebook, Twitter, Instangram ve Scorp geliyor. Artık bu kanallardan para kazanmak çok da zor değil aslında. Bu yüzden artık insanlar gerekirse kendi mesleğini bırakıyor ve bu kanallar üzerinden kazanç elde etmeye çalışıyorlar.

 NASIL PARA KAZANIRIZ?

Aslına bakarsanız bahsettiğimiz gibi sosyal medya üzerinden para kazanmak kolay demiştik ama asıl olan yüksek miktardaki paraların nasıl kazanıldığı. Örneğin; yemeksepeti, çiçek sepeti, hepsiburada, sahibinden, arabam, letgo vb. Gibi siteler ve yüksek gelir sağlayan siteler daha çok fikir üzerine kurulmuştur. Tabi aralarında yatırım sağlanan ve reklamını hızlıca yapabilen bazı sitelerde bulunuyor ama bizim asıl bahsetmek istediğimiz bunların bir fikirle ortaya çıktıktan sonra kolay ve hızlı bir şekilde bir çok insana ulaşabilmesidir.

Bizde kendimize beyin fırtınası yaparak, yeteneklerimizin hangi konular üzerinde olduğunu düşünmeli ve bunları sosyal medya aracılığıyla geniş bir kitleye ulaştırmalıyız. Bu tür sosyal medya kanallarını kullanarak istediğimiz başarılara artık daha kolay erişebiliriz.