Sosyal Medyada Hesap Dondurma

  • Anasayfa
  • Sosyal Medyada Hesap Dondurma

Günümüzde sosyal medya hayatlarımızın büyük bir parçası olarak kabul edilmekte. Hayatlarımızı kolaylaştıran, iletişimi hiç olmadığı kadar basit düzeylere indirgeyebilen, insanların hislerini anlık olarak paylaşmasını sağlayan bu platformlar artık temel ihtiyaçlarımız kadar hayatlarımızda önemli roller üstlenmektedirler.

Sosyal Medya Hesaplarının Kapatılma Nedenleri

Her duyguyu farklı bir şekilde ifade edebilmemizi sağlayan birçok sosyal medya platformu bulunmaktadır. Bu platformların çokluğu da beraberinde bir karmaşa ile gelmekte ve insanların farklı farklı hesaplar açmasına neden olmaktadır. Hali hazırda bu karışıklıktan dolayı bazı platformlardaki hesapları kullanıma kapatmak isteyen kullanıcılar için her platformun farklı şekillerde hizmetini sonlandırmak için koşulları vardır. Bağımlılık derecesine kadar gelebilen sosyal medya kullanımından kurtulmak için de insanlar hesaplarını kapatmak (dondurmak) için kapatmak istediği platformdaki koşulları yerine getirerek sosyal medya kullanımını azaltabilirler.

Sosyal Medyada Hesap Dondurma

Hesap Kapatma veya Dondurma: Belli başlı popüler sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızı kapatmak veya dondurmak için yapılması gerekenler;

Instagram: instagram.com üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmından hesabınızı gerekçesini belirterek kapatabilir veya dondurabilirsiniz.

Facebook: facebook.com üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan ayarlar ardından da güvenlik ayarları kısmından şifrenizle ve eğer yaptıysanız telefon onayı ile hesabınızı gerekçesini belirterek kapatabilirsiniz. 15 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yapmanız halinde tekrar aktif edebilirsiniz.

Twitter: twitter.com üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına girerek hesap bilgilerinden hesabınızı dondurabilirsiniz.