Sosyal Medyada İçerik Oluşturma Yöntemleri Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Sosyal Medyada İçerik Oluşturma Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzün bir parçası olan sosyal medya farklı şahıslar tarafından farklı-farklı kullanılıyor. Kimi bize verilmiş en değerli şey olan zamanı burada boşa sarf ediyor. Fakat öylelerinden farklı olarak sosyal medyayı kendine çalıştırmayı beceren arkadaşlarımız vardır. Onlar makale yazmak, videolar üretmek gibi değerli işlerle meşgul oluyorlar. Hem bir yandan kendi paralarını kazanıyorlar, bir yandan da insanlar için çalışıyorlar.

Fakat üretimin kopya olmaması bizden istenilen en esas şarttır. Ve bize özgün içerik üretmek gerekir. Arkadaşlar, unutmayın size para veren yerler sizden çok-çok akıllıdırlar. Onlar sizin yapa bileceğiniz çakma yolları düşünmüş ve karşısını çok güzel almıştırlar. Düşünceniz yalnız ve yalnız özgün içerik oluşturma yönünde olmalıdır, unutmayın!

Sosyal medyada içerik oluşturma yöntemleri nelerdir?

İlk yapacağınız iş sevdiğiniz işi yapmanızdır. Para için çalışmayın, seve-seve çalışın ve para kendiliğinden gelecektir. Bunun başka anlatımı yoktur. Para için çalışırsanız kaybedersiniz.

Özgün fikirli olun. Sizden evvelkilerin nasıl başardığını düşünün, ne yollarla yürüdüğünü, hangi zorluklara katlandığını araştırın. O zaman başarırsınız. Farklılık getirmeye çalışın, işinizin ilk ayları uğursuz olacaktır. Asla ve asla moral bozukluğu yaşamayın. Savaşın, kitlenin, hedefe yürüyün. Kendiniz olmayı unutmayın, kopyalar orijinali hatırlatır, unutmayın. Kendi tarzınızı yaratın. Fırsatlar gelip geçicidir, anında yakalamaya çalışın o fırsatları. Beyinle hareket edin, düşünmeyi, yeni yollar bulmayı bir an olsun bırakmayınız. Her şey beyin sayesinde hayata geçer, düşünseniz, kazanırsınız. Ne kadar çalışırsanız, o kadar da karşılık alacaksınız. Boş-boş oturmakla, kalitesiz içerikler üretmekle, bir yere, başarıya sahip ola bilmeyeceksiniz. Siz karşınıza nasıl hizmet sunarsanız, karşılığı da bir o kadar iyi olur. Kötü içerik = Kötü sonuç; İyi içerik = İyi sonuç.

İçeriği oluşturmak için, düşünmeli, çalışmalı yine düşünmeli ve yine çalışmalısınız. Bunun başka bir açıklaması yoktur, sevgili arkadaşlarım. Beleş para kazanmak güzel bir istektir ama kimse kimseye beleş para vermez. İşinizi severek ve saygı duyarak çalışırsanız, işinize iyi bir zaman sarf ederseniz sonuçta alacağınız notlarda iyi ve daha iyi olacaktır. Özgün çalışmayı unutmayın. Başarısız insanlardan uzak durun. Etrafın söylentilerini kati olarak takmayın. Boş boş konuşacaktır onlar ve sizde onları dinlerseniz, ne yazık ki bir sonuç alamazsınız.