Sosyal Medyada Nasıl Fenomen Olursunuz?

  • Anasayfa
  • Sosyal Medyada Nasıl Fenomen Olursunuz?

Fenomen olmak güzel bir duygudur bence. Her kes ister fenomen olmayı ister çocuk olsun, ister büyük olsun, her kes fenomen olmayı hayal eder. Sadece siz hangi işin fenomeni olmayı karar vereceksiniz ve bu iş sevdiğiniz iş olmalı altını çizerek söylüyorum, o iş sevdiğiniz iş olmalı aksi halde işinizde çok başarı kazana bilmeyeceksiniz.

Bu iş hayatının değişmez kanunlarından biridir. İşinizi severek çalışmasanız o işin başarısı çok az olacaktır. O yüzden işinizi severek çalışıp, kaliteli iş sunarsanız işinizin kısa zamanda fenomenine çevrile bilirsiniz. Sadece isteğin.

Sosyal medyada nasıl fenomen olursunuz?

Gelelim şu sorunun cevabına, yapacağınız işi bulduysanız o işin nasıl fenomeni olacağınızın kanunlarını inceleyelim. İnsanlara kendi tarzınızı belirttin. Onlar yeni bir tarz görsünler, başkalarına benzemeyin. Başkaları gibi davranarak başarı elde edeceğinizi sanmayın. Yani “Ruhi Çenet böyle çalışıyor, ben de böyle çalışırsam başarırım” değe bir düşünceyle ne yazık ki, arkadaşlar, hiç bir başarı olmayacak.

Fenomen

İlk kanunu böyle hesapladık ki, kendi tarzınız olsun. Özgün olun. İkinci kanun ise, kendiniz olmanızdır. Ruhunuzu işinize yansıttın. İşiniz hayatta olduğunuz gibi olun artistlik yapmayın, değişmeye çalışmayın ve bu sizi başarıya götürecektir.

Fenomen kime derler? Kimler size göre fenomen adını almışlar? Fenomenler neyi yapmıştırlar sizin yapmadığınız? Bu soruları yazın ve cevaplayın. Kalem ve defter yanınızdan ayırmayın notlar alın işinizi hep daha iyi yapmaya çalışın.

Unutmayın, fenomen nadir bulunanlara denir. Öyle bir iş yapın ki, sizin eşiniz bulunmasın, ve hep yeni-yeni buluşlar getirin. Düşünün ve yine düşünün. Her işin fenomenleri vardır. İşi iş yapan onun fenomeninin olmasıdır. Mahallenizdeki bakkallar arasında bile fenomen vardır. Onla ne yapmışlar fenomen olmuşlar? Durun, düşünmeyin ben söylerim adamlar kaliteli iş görmüşler bu işe yeni fikirler getirmişler ve sevilmiş fenomen olmayı da başarmışlar.