Sosyal Medya da Story Paylaşımı

  • Anasayfa
  • Sosyal Medya da Story Paylaşımı

Sosyal medya insanların hayatına ilk girdiği günden bu yana diğer internet sayfalarının aksine bireylerin yaşadıklarını söz, fotoğraf ve video yoluyla kendi hesaplarını takip eden insanlara aktarmalarının en önemli bir yolu olmuştur. Daha da çok bireyselleşen bu platformda ortalama 24 saatlik bir süre içinde kaybolan ”Story” yani ”Hikaye” paylaşımı da bireylerin anlık yaşadıkları olayları ve durumları kullanıcılarına aktarmaktadır.

Sosyal Medya

Story Paylaşımının Yaygınlaşması

Önceleri sadece bir veya birkaç internet sitesi ile paylaşılan storyler son zamanlarda sosyal medya platformunda birçok internet sitesi ve uygulamaya entegre olmaya başlamıştır. İnsanlar 24 saat içinde kaybolan söz, fotoğraf, gif, boomerang ya da kısa videolar gibi birçok medyayı anlık olarak paylaşıp bunları kaç kişinin izlediğini görebilmektedirler. Bu da insanları daha çok story paylaşmaya itmektedir. Bu story paylaşımları herkese açık olduğu takdirde bunları beğenen insanlar takipçileriniz arasına girebilmektedirler. Böylece popüler olabilme şansı artırıldığı gibi abonelerinize daha kaliteli içerikler sunabilirsiniz.

Popülerleşmenin Diğer Etkileri

Story paylaşımları birçok platformda uygulanabildiği için her insan bu paylaşımlardan günde birkaç kez olmak kaydıyla yapabilmektedir. Bu da pek kaliteli olmayan içerikler ile zamanınızın boşa gitmesine sebep olmaktadır. Story simgelerinin merak uyandırıcılığı ve akıcı bir şekilde açılması ve oynatılması onları izlerken zamanınızın nasıl geçtiğini anlamamanıza neden olabilmektedir. Ayrıca story paylaşımlarında sadece iyi olan olguların paylaşılması bir insan hakkındaki düşüncenizi etkileyip sizin yaşadığınız bir sıkıntı anında bu hikayelere bakarak daha da moral bozmanıza sebep olabilir