Takipçi Sayısı Önemli Midir?

  • Anasayfa
  • Takipçi Sayısı Önemli Midir?

Sosyal medyada anında birden fazla kişiler ile iletişim kurabilir, fotoğraf, video gibir kişisel verilere ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında gizlilik altında yapılan bazı önlemlerden biride, kendisini takip etmeyenlerden gönderileri gizlemek. Yani sizin fotoğraf veya videolarınızı sizde onaylarsanız sadece sizi takip edenler görebilir.

Bunu herkese açık yapma, insanların sizi takip etmeden de size ulaşmasını sağlar. Bana göre doğru olan gizli olması çünkü takip etmeden benim paylaşımımı görmelerini istemem. Bu duruma göre değişebilir. Mesela bir ürün satıyorsanız profiliniz herkese açık olması bir avantaj olabilir. Çünkü kişi sizi takip etmeden de ne ürün sattığınızı görebilir ve onun ilgisini çekebilirsiniz.

Daha çok kitleye ulaşmak, daha fazla takipçiye sahip olmak bana göre o zaman önemlidir. Normal kişisel hesabımda tanımadığım kişilerin beni takip etmesine gerek duymam. O yüzden sayılara takılı kalmanın bir önemi kalmaz.

Sayıların Çok veya Az Olmasının Önemi Var mıdır?

            Sosyal medyada çok fazla takipçiye sahip olmak çoğu kişinin hoşuna gider. Peki, takipçi sayısı önemli midir? Bunu faydalı bir duruma dönüştürebilirseniz tabi ki önemlidir. Kendinizi, yeteneklerinizi sunabilir ve belki de hayatınız değişebilir. Hayat bu, olmaz diye bir şey yok. Bir ürün satıcısı iseniz o zaman da önem kazanır takipçi sayısı. Sattığınız ürünün daha fazla kişiye ulaşması demektir.

İnsanların sizi yakından tanımasını istemek kişiden kişiye değişir. Dediğim gibi o durumu avantaja dönüştürebilirseniz önemi büyük ama sadece amacınız gösteriş ya da sayı ise o zaman önemi yitirir. Sayılara bakmamak gerekir.

O sayı size fayda sağlıyor ise o zaman bir şeyler anlam kazanır ve doğru yolda olduğunuzu gösterir. Bunun dışında sıradan, amaçsız, sosyal medyayı sırf iletişim aracı olarak kullanan kişiler için sayının pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Yakınlarımız bizi takip etsin, biz onları takip edelim yeter.