Tamamen Ücretsiz Web Sitesi Kurulabilir Mi?

  • Anasayfa
  • Tamamen Ücretsiz Web Sitesi Kurulabilir Mi?

Günümüz teknolojisinin gelişimi ile beraber e-ticaret sitelerine, haber sitelerine, bloglara ve sosyal paylaşım yapan sitelere ilgi her geçen gün artmaktadır. Paylaşım yapmak, para kazanmak artık internet siteleri üzerinden kolaylıkla yapılabilir. İnsanlar sizi arama motorlarında rahatlıkla bulabilir ve ticaretinizi, paylaşımlarınızı zaman, mekan sınırlaması olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Web sitelerini kuran profesyonel firmalar web sitesi sahibi olmak isteyenler için kolaylıkla bu işlemi yapabilirler. Bütçesi kısıtlı olanlar, kendini geliştirmek isteyenler veya bu işi para vermeden yapmak isteyen herkes ücretsiz web site kurma işini kendisi gerçekleştirebilir. Bunun için birçok seçenek mevcuttur. En bilindik olanları ise wordpress, godady, wix gibi ücretsiz platformlardır. Bu platformlara e-mail ile kayıt olduktan sonra herhangi bir kod bilgisine gerek duymadan sitenizi oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kafanızda bir şablon oluşturmak ve onu kolaylıkla hayata geçirmek.

Ücretsiz Web Sitesi

Site Açıldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Sitenizi kurmuş olmanız her şeyin bittiği anlamına gelmez. Kurmuş olduğunuz sitenin bir adı olmalıdır. Domain denilen bu alan adı sitenizin bir nevi kimliğidir. Sitenizin .com .net .org gibi alan adlarından birine sahip olması hedef kitlenizin sitenizi bulabilmesi açısından önemlidir. Bu alan adlarına sadece yıllık kiralama ücreti ödersiniz ve o alan adının sadece size ait olmasını sağlarsınız.

Sitenizin alan adına ek olarak barınabilmesi içinde hosting yani barınma adı verilen hizmeti alması gerekmektedir. Sitenize günün her saati ulaşabilsin diye size barınma hizmeti sunan firmalar vardır. Hosting ve alan adı da aldıktan sonra artık siz profesyonel bir siteye sahipsiniz demektir. Tabi sitenizin ilerleyen zamanlarda seo çalışmasının, teknik altyapısının ve içeriğinin iyileştirilmesi sitenizin popülerliğini daha da artırmaya yarayacaktır.