Türk Telekom İnternet Paketi Var Mı?

  • Anasayfa
  • Türk Telekom İnternet Paketi Var Mı?

Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom mobil hizmete Avea gibi büyük bir firmanın hisselerini devralarak hızlı bir giriş yaptı. Ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Avea’nın bu devir teslim süreci ister istemez kullanıcılarının bazıları tarafından kuşkuyla karşılandı. Ancak Türk Telekom hazırladığı hizmetler, paket ve tarifelerle tüm bu kuşkuların yersiz olduğunu ispatladı. Kullanıcılarının ise bir çok sorusu vardı.

1.2. Firmaya dair şüpheler

Bu şüphelerin başını “Türk Telekom internet paketi var mı?” sorusu çekiyordu. İnternete bağımlı hale gelinen günümüz teknoloji çağında internetsiz bir akıllı telefon düşünülemez hale gelmesi herkes tarafından kanıksanan bir gerçek. Yurt çapında devasa bir dağıtıcıya sahip olan Türk Telekom’ da elbette var.

1.3 Mobil Hizmette yenilikçi bir hareket

Türk Telekom gibi devasa bir firma müşterilerinin kaygısının gereksiz olduğunu kısa sürede ispatladı. Devraldığı firma olan Avea’nın hali hazırda olan tüm tarife ve paketlerini aynen devam ettirip firmanın sektör içindeki yerini sağlamlaştırdı. Bunun dışında Selfy gibi on sekiz yirmi beş yaş arası gençlerin yer aldığı platformu onların isteklerini de dikkate alarak daha da aktif bir hale getirdi.

Gençlere ait olan bu platformda birçok yenilik var. Birey kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak internet, sms ve konuşma süresini dilediğince belirleyebiliyor. Telefonda fazla konuşmaz, mesajlaşır mısınız? Öyleyse mesaj hakkınızı arttıran, konuşma sürenizi azaltan bir tarife de siz seçebilirsiniz. İnternete girmeden duramıyor musunuz?

Yüksek kapasiteli internet paketlerine odaklanarak tarifedeki diğer seçenekleri minimum noktaya kadar indirebilirsiniz. İşte Türk Telekom şu soruna kısmen son verdi: Şu kadar konuşma sürem var tarifeye dahil ama hiç kullanmıyorum boşa gidiyor?

Türk Telekom bu sistemiyle tarifelerdeki gereksiz fazlalıkları adeta buruşturup attı. Bu ve bunun gibi yenilikçi hareketlerle yeni girdiği sektördeki rakiplere kayda değer bir gözdağı vererek numarasını henüz kendi firmalarına taşımayan kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı.