Türkiye’nin İlk Seo Ajansı

  • Anasayfa
  • Türkiye’nin İlk Seo Ajansı

Türkiye’de SEO Çalışmaları SEO ajansı, sitelerin arama motoruyla optimizasyonunu sağlayan ve indekslemelerde görünürlüğünü arttıran şirketlerdir. İyi bir SEO ajansı seçimi oldukça zordur. Sürekli değişen pazarlama stratejilerini takip edebilen ve ayak uyduran bir SEO ajansı seçimi, web siteni geleceği açısından avantaj sağlayacaktır. Her ne olursa olsun online olarak var olan şirketlere arama motoru sıralamalarını arttırmak için tecrübeli SEO ajanslarıyla çalışmaları önerilmektedir. Var olan SEO ajansları içerik yaratma, kaliteli ve değeri yüksek bağlantılar kurma ve çıktıları analiz ederek düzenleme yöntemlerini kullanmaktadırlar.

SEO Ajanslarının Yıllara Göre Sıralaması

SEO ajansları öncelikle alan hakkında araştırma, denetim ve analiz ile işe başlamaktadır. Her sitenin amacının farklı olması nedeniyle her SEO çalışmaları farklılık içermektedir. Bu nedenle SEO ajansları, müşterilerine herhangi bir tahminde bulunmaz ve garanti vermemektedirler. Alan itibariyle fazla kıstasların olması her taktiğin her işte başarılı olmasını engellemektedir. Tecrübeli SEO ajansları bu konuda daha çok öne çıkmaktadır.

İlk Seo Ajansı

Yıllara Göre İlk Kurulan Üç Ajans

Celilcan Topçuoğlu, 1999 yılında kurularak 19 yıldır varlığını sürdürmektedir. Google tarafından düzenlenen etkinliklere de katılım sağlayarak Google’a en fazla katkı sağlayanlar arasında bulunmaktadır. Webmaster Yardım Forumu’nda SEO ve dijital pazarlama ile ilgili konularda kullanıcılara yardımcı olmaktadır.

Reknova, 2001 yılında Dortmund’da Online Marketing Ajansı olarak kurulmuştur. Türkiye’ye 2008 yılında gelerek Ankara ve İstanbul’da ofis açmıştır. Deneyimlerini aktaran bir bloglarının olmamasına rağmen bazı kılavuzları web sitelerinde yayınlamaktadır. Ancak bazı konularda kullanıcılardan olumsuz görüş almaktadırlar.

SEO Şefi, 2008 yılında kurulmuş, SEO sektöründe hizmet sağlayan bir ajanstır. Kurucusu Müslüm Aslantürk’ün aramamotoru.com.tr gibi projeleri bulunmaktadır. Yerli arama motoru kurucusu olmasından dolayı birçok ajanstan bir adım önde bulunmaktadır.