Ürün Satarken Fatura Kesmek Gerekli Mi?

  • Anasayfa
  • Ürün Satarken Fatura Kesmek Gerekli Mi?

Fatura Nedir: Fatura, satılan ürünün tipini, miktarını, fiyatını ve toplam tutarını belirten, satıcı tarafından hazırlanarak müşteriye gönderilen belgedir.

Ürün Satışı Yapılırken Fatura Kesmek Zorunlu mudur?

Ürün satış işini sürekli şekilde yapıyorsanız fatura kesmeniz gerekmektedir. Keza, bu işi fatura kesmeden yaparsanız, maliye tarafından çeşitli cezalara çarptırılma riskini göze almak zorundasınız demektir. Ürün satışı yapıyorsanız ki, herkes gibi vergilere tabiisiniz demektir. Bu da fatura kesmeden ve verginizi ödemeden yapılırsa suçtur. Bu işe başlamadan önce bir şahıs şirketi açabilirsiniz. Şahıs şirketlerinin masrafı diğer şirketlere göre daha ucuz olduğundan e-ticaret ile ürün satanlar veya küçük esnaflar bu yola başvurabilir. Özellikle, alıcıya fatura ile ürün veya ürünler göndermeniz, onların da güvenini kazanmanıza ve tekrar sizden alışveriş yapmanızı sağlayacak en önemli unsurlardan biridir. Aksi takdirde, alıcıya faturasız ürün veya ürünler gönderdiğiniz zaman onların güvenini kaybedecek, hatta ve hatta faturasız ürün sattığınız için şikayet ederler ise konunun başında bahsettiğim gibi çeşitli cezalar ile yüz yüze gelmeniz an meselesi olacaktır. Şahıs şirketi açmak uzun ve meşakkatli bir işlem değildir.

Ürün Satarken Fatura Kesmek Gerekli Mi?

Oturduğunuz evi bile şahıs şirketiniz olarak gösterebilirsiniz. Eğer bu konuyu kısaca özetleyecek olursak, ürün satışı için hem hukuki ve kurallara uyarak iş yapılması için fatura kesmeniz kesinlikle ama kesinlikle zorunludur. Hem de bu iş ile fazla kazanç sağlamak ve müşteri çekebilmek, güvenlerini sağlayabilmek için fatura kesimini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak sizi sektörel anlamda ileriye taşıyacak ve güvenilir alışveriş yapılacak yerlerden biri haline getirecektir. Küçük bir detay daha vermek gerekirse, elinizde bulunan ikinci el eşyalarınızı, ihtiyacınızdan dolayı ya da artık kullanmadığınız için kurtulmak ve evinizde bulunan fazlalığı azaltmak istiyorsanız, satarken fatura kesmek zorunda olmadığınızı belirtebiliriz.