Uzaktan Yönetim İçin Nasıl Bir Yazılıma İhtiyaç Vardır?

  • Anasayfa
  • Uzaktan Yönetim İçin Nasıl Bir Yazılıma İhtiyaç Vardır?

Günümüzde bilişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte bu sitemlerin yönetimleri de önem kazanmıştır. Gerek ana bilgisayar kontrolü olsun, gerek uzak bilgisayarda oluşan hatalarla ilgili teknik destek hizmeti olsun, uzaktan yönetim yazılımlarının önemini arttırmıştır. Uzaktan Yönetim İçin Nasıl Bir Yazılıma İhtiyaç Vardır?

GÜVENLİK Mİ HIZ MI?

Uzaktan yönetim sistemleri için en önemli önceliğimiz güvenliktir. Sabit IP adresi üzerinden sağlanacak uzaktan bağlantı, güvenlik düzeyi zayıf sistemler için dış etkenlere tamamen açık kalacaktır. Bu açıkların kapatılması için, bilgisayar sistemlerinizde ve kullandığınız modem veya router cihazlarında mutlaka bir güvenlik duvarı bulunmalıdır. Güvenlik kadar önemli olan bir diğer özellik ise hızdır. Hızlı bir network sistemiyle, uzaktan bağlantı sistemlerinize kuracağınız bağlantılardan kaliteli performans alabilirsiniz.

NASIL BİR YAZILIM SEÇİLMELİ?

Uzaktan yönetim sistemlerinde tercih edeceğiniz yazılımın öncelikle altyapısının güvenli ve hızlı olması şart. Günümüzde şirket içi kullanılan uzaktan yönetim sistemleri, Microsoft’a ait Windows Server sistemlerden oluşmaktadır. Güvenlik ve destek açısından üstün bir performans sağlayan Microsoft yazılımları, kullanıcılarına hem pratik bir kullanım sunmakta, hem de performans ve hız anlamında sorunsuz bağlantılar sağlamaktadır. Bu sistemler Server özelliği taşıyan 1 ana bilgisayar ve sistem gereksinimlerini karşılayabilecek sayıda terminal bilgisayarlardan oluşmaktadır. Özellikle büyük ölçekli firmaların tercih ettiği sistemlerdir.

UZAKTAN YÖNETİM İÇİN ÖZEL YAZILIMLAR GÜVENİLİR Mİ?

Uzaktan yönetim sağlamak amacıyla kullanılan özel yazılımlar 0 güvenli olmayabilir. Bu yazılımlar sadece uzaktan bağlantıyı sağlayıp karşı bilgisayar verilerine ulaşabilmek amacıyla tasarlanmıştır. Günümüzde birkaç yazılım dışında 0 güvenlik önlemi bulunmayan yazılımlar ID numarası ve şifre bilgileriyle bağlantı sağlamaktadır. Bu bilgiler başka şahıslarla paylaşılmadığı sürece ve sistemlerde aktif durumda bulunmadığı sürece güvenli bir kullanım sunmaktadır. Ancak çok yaygın olmayan ve servis desteği bulunmayan yazılımların tercih edilmesi verileriniz için risk taşıyabilir.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.