Web Çeşitleri Nelerdir?

Web siteleri bir birinden farklı bir çok alanda kullanılıyor.

1) Kişisel web sitesi: Kişilerin tamamıyla özel paylaşımların yapıldığı (resim, video, belge vs. ) sitelerdir.

2) Sosyal paylaşım web siteleri: Facebook, ınstagram gibi sitelerde kişiler fotoğraf, resim, video gibi anılarını herkes ile paylaşıp sohbet ettiği sitelerdir.

3) Kurumsal web siteler: Herhangi bir kurumun tanıtımını ve kurum hakkında detaylı bilgilendirmelerin yapılması için kurulan sitelerdir. Kurumsal web sitelerini gezen ziyaretçiler aradığı kurumun adresini, telefon numarasını, faaliyet alanını, çalışma saatlerini ve kurum hakkında haberleri öğrenebilir.

4) Haber, bilgi ve içerik paylaşma web siteleri: Genellikle insanların bir konu hakkında bilgi edinmek için ve paylaşmak için kurulan sitelerdir.

5) Alışveriş web siteleri: Giyim ve kozmetik alanda daha çok kullanılan bu tarz siteler web sitesi üzerinden ürünleri katalog şeklinde gösterip satış yapmak için kurulan web sitelerdir.

6) Oyun web siteleri: insanların bir birinden eğlenceli oyunlarla eğlenmesine yarayan oyun siteleridir.

7) İndirme web siteleri: Müzik, video, oyun gibi dosyaların indirildiği sitelerdir.

8) Finans web siteleri: bankaların kullandığı ve kişilerinde yatırım ve transfer gibi finans işlemlerini yaptığı sitelerdir.

9) Televizyon, radyo siteleri: herhangi bir televizyon kanalının yayın akışını ve canlı yayınını gösteren siteler.

10) Dizi ve film siteleri: dizi ve filmlerin bölüm bölüm sahneleri senaryonun bilgilerini paylaşıldığı siteler.

11) Sohbet siteleri: insanların farklı farklı konularda açılmış olan sohbet bölümlerinde birbiriyle yaptıkları sohbet siteleri.

12) Galeri ve emlak siteleri: araba, daire, ev ve arsa gibi tapulu satışların bütün bilgileriyle paylaşıldığı ve satış pazarlığının yapıldığı siteler.

13) Randevu ve bilet siteleri: Hastane veya devlet kurumlarından birine randevu almak için kullanılan sitelerdir.