Web & Grafik Tasarımcılar -Web Programcı

  • Anasayfa
  • Web & Grafik Tasarımcılar -Web Programcı

grafikBir web tasarımcı proje koordinatörden veya freelance bir web tasarımcısı ise müşteriden almış olduğu bilgiler doğrultusunda kafasında canlandırdığı projeyi ilk baş kağıda döker. İlgili bütün materyaller onun için önemlidir. Örneğin tasarımı yapılacak olan çalışma bir tıp sektörü için yapılacaksa öncelikle tıp sektörü ile ilgili fotoğraflar bulmalı ve hayalindeki tasarımı yansıtmalıdır. Tasarımcının yaratıcılığı, hayal gücü ve tecrübesi kaliteyi ortaya çıkartır.

Grafik tasarımı tamamlandıktan sonra çalışma orijinal boyutunda web tasarımcıya gönderilir. Web tasarımcı grafikerin yapmış olduğu tasarımın üzerinde oynamadan sanal ortama yansıtma yükümlülüğü vardır. Standart firma sitelerini yapanlar web tasarımcılardır.

Web Programcı

Genellikle büyük bir web sayfası yapımında gereklidirler. Programcılar için durmak dinlenmek yoktur, kısa zamanda büyük bir projenin altından çıkmaları istene bilmektedir. Görsel tasarım onlar için önemli değildir, her zaman sadelikten taraftarlıdırlar. Kafaları sürekli yeni projeler için çalışmaktadır. Bir web programcı bir cms sistemi geliştirerek web tasarımcının 1, 2 gün içerisinde bir web sayfası hazırlamasını sağlaya bilirler.

Bilgi Düzeyleri

Bir grafik tasarımcı için .html bilgisi yeterli olmaktadır. Web tasarımcı için html, css ve XHTML bilgilerine sahip olmalıdır.Web programcı için dinamik sayfalar oluşturması için web ve grafik tasarımcılarının yanı sıra php&asp msql’de uzman olmalıdır. Bu anlatımı size ufak bir tablo ile göstereyim.

Html

Xhtml

Css

Java Script

Ajax

Php Asp

Msql

Grafik Tasarımcı

Temel

Temel

Web Tasarımcı

Uzman

Uzman

Uzman

Temel

Kısmen

Temel

Temel

Web Programcı

Uzman

Temel

Temel

Temel

Temel

Uzman

Uzman