Web İçin Site Yapımında Görsel Hazırlamak

  • Anasayfa
  • Web İçin Site Yapımında Görsel Hazırlamak

Mesajınızı iletmenin en iyi yollarından biri, önemli mesajlara dikkat çekmek için bir görsel kullanmaktır ve bu günlerde, bunu yapmanıza yardımcı olacak birçok ücretsiz grafik tasarım yazılımı var. Web sitesi tasarlarken, görsel grafik hazırlamak oldukça zor geliyor olabilir. Ancak, bu yazımızda paylaşacağımız araçlar bunu kolay hale getirebilir.

Veri tasarımcısı David McCandless TED konuşmasında şöyle demiştir: “Bilgiyi görselleştirerek, gözlerinizle, bir çeşit bilgi haritasıyla keşfedebileceğiniz bir manzaraya dönüştürüyoruz ve bilgi kaybolduktan sonra, bir bilgi haritası faydalıdır.” Bir hikaye anlatmanın bir çok farklı yolu vardır, ancak her şey bir fikirle başlar. Bu nedenle, başlamanıza yardımcı olmak için, web site üzerinde mevcut bulunan en harika veri görselleştirme araçlarını bir araya getirdik.

Plotly

Bu esnek yazılım ile grafikler, sunumlar ve kontrol panelleri yapabilirsiniz. Analizinizi JavaScript, Puthon, R, Matlab, Jupyter veya Excel kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Görsel yapım kütüphanesi ve çevrimiçi grafik oluşturma aracı, harika görünümlü grafikler oluşturmanıza olanak tanır.

Görsel Hazırlamak

DataHero

DataHero, bulut hizmetlerinden veri toplamanızı, grafikler ve gösterge panoları oluşturmanızı sağlar. Hiçbir teknik yetenek gerekli değildir, bu yüzden tüm ekibinizin kullanabilmesi için harika bir araçtır.

Chart.js

Sadece altı grafik türü ile donatılmış olmasına rağmen, açık kaynak kütüphanesi Chart.js hobiler ve küçük projeler için mükemmel bir veri görselleştirme aracıdır.

Tableau

Grafikler, haritalar ve çok daha fazlasıyla Tableau public, tamamen ücretsiz popüler bir veri görselleştirme aracıdır.

Raw

Ücretsiz ve özelleştirilebilir bir araçtır. Raw, kullanıcıların vektör tabanlı veri görseli oluşturmalarına olanak sağlar. Veriler, uygulamalardan bilgisayarlara güvenli bir şekilde yüklenebilir, ayrıca görsel bir SVG veya PNG olarak dışarı aktarılabilir ve web sayfanızda kullanılabilir.

Dygraphs

Dygraphs, kullanıcıların yoğun veri kümelerini keşfetmelerini ve yorumlamalarını sağlayan hızlı, esnek, JavaScript kaynaklı bir grafik kütüphanesidir. Oldukça özelleştirilebilir, tüm önemli tarayıcılarda çalışabilir ve hatta mobil cihazlarda ve tablet cihazlarda kullanılabilir.

ZingChart

ZingChart, etkileşimli bir Flash veya HTML5 grafikleri oluşturmanıza izin veren JavaScript grafik kütüphanesi ve zengin içerikli API kümesidir. Verilerinize uyacak yüzün üzerinde grafik türü sunar.

InstantAtlas

Bu araç, ilgi çekici veri görselleştirmeleri oluşturmak için istatistikleri ve harita verilerini birleştiren yüksek etkileşimli profil raporları oluşturmanıza olanak sağlar.