Web Sitelerinden Nasıl Fatura Sorgulayabilirim?

  • Anasayfa
  • Web Sitelerinden Nasıl Fatura Sorgulayabilirim?

Faturasını sorgulamak istediğiniz ürünlerin siteleri, ürün satıcısının kendi veri tabanlarına ya da bu iş için kiraladıkları veri tabanlarına birkaç bilgi ile erişebilmenize imkan sunarlar.

Web Sitelerinden Nasıl Fatura Sorgulayabilirim?

Web Sitelerinden Fatura Sorgulamak Güvenli midir? Eğer sorgulamak istediğiniz faturanın hizmet veren kurumun ya da iş yerinin resmi sitesi yahut kendi önerdiği siteyse hiçbir güvenlik problemi ortaya çıkmayacaktır. Çünkü hiçbir iş yeri kendi müşterisinin bilgilerini 3. bir şahıs ile paylaşamaz çünkü bu konuyla ilgili 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu bulunmaktadır. Ancak resmi site ya da hizmet verenin önerdiği bir site değilse o zaman bilgileriniz tehlikeye düşebilir.

Web sitelerinde sorgulandığında görüntülenen bilgiler güncel bilgiler midir?

Çoğunlukla evet. Bilgileriniz hizmet veren kuruluşun veritabanına kayıt olduğu için bilgi girildiği anda veritabanına kayıt olur ve güncel tutulurlar. Sistemlerin arızalı olduğu durumlar müstesnadır.

Fatura

Web sitelerinden fatura sorgulama işleri dışında başka hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Fatura sorgulama işlemleri dışında web sitelerinden fatura ödeme işlemleri, faturanızın tutarının hangi hizmetler sonucu belirlendiği, hizmet veren kuruluşla çevrimiçi ya da çevrimdışı iletişimde bulunma, telefon faturalarında tarife değişikliği, paket değişiklikleri, faturayı otomatik ödemeye alma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitelerinde fatura sorgularken hangi bilgileri girmem gerekir?

Faturanızı sorgularken sizden isim, soy isim, kimlik numarası, TC kimliğinizde bulunan bütün bilgiler, hizmet veren kuruluşun size verdiği müşteri numarası, hizmet numarası istenebilir. Devlet kurumlarında bunlara ek olarak, sigorta bilgileriniz, sicil numaranız, ailede bulunan çocuk sayısı, üstünüze kayıtlı mülklerin listesi ve kayıt numarası, gelir düzeyiniz, anne kızlık soy ismi, eğitim düzeyi, iş adresi, iş bilgileri gibi birçok bilgi istenebilir. Bunlara ek olarak hizmet veren kuruluşun sizlere daha önceden vermiş olduğu kod ya da bilgiler istenebilir.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.