Web Sitesi Kurmak İçin Şartlar Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Web Sitesi Kurmak İçin Şartlar Nelerdir?

Doksanlı yılların başında popülerliği artan ve günümüzde hemen hemen herkesin bir web sitesi bulunmaktadır. Bu popülerliğin sebebi olan web siteleri birçok alanda yayın hayatına devam etmektedir. Örnek vermek gerekirse en yaygın web site örneklerinde başı blog siteleri ve e-ticaret siteleri çekmektedir. Herkes gibi sende bir web sitesi sahibi olmak istiyorsan yazımızın devamını mutlaka okumalısın.

Web Siteleri aklınıza gelebilecek her alanda hizmet vermekte ve yayın yapmaktadır. Çağın getirileriyle birlikte baktığımızda web sitelerinden market alışverişlerimizi yapmak bile mümkün. Peki bu siteler ne şartlar altında kuruluyor? Ne kadar maliyetleri var? Kısacası web sitesi kurmak için şartlar nelerdir? diyelim ve anlatmaya başlayalım.

Öncelikle web sitesi sahibi olabilmek için bir adresimiz yani adımız terminolojik konuşmak gerekirse bir domain sahibi olmamız gerekmektedir. Domain nedir dersek, basit anlamda sitelerimize başkalarının girmesini kolaylaştırmak için verdiğimiz adreslerdir. Domainleri çeşitli sitelerden farklı fiyatlarla alabiliriz.

İlk adımı tamamladık bir domain sahibi olduk şimdi ne yapacağız yine karşımıza bir terminolojik kelime geldi hosting… Nedir bu hosting yine basitleştirmek gerekirse hosting almış olduğumuz siteyi koymamız gereken bir alan lazım hosting de tam anlamıyla bu aslında bilgisayarlardan daha güçlü sunucu denilen cihazlar aracılığıyla oluşturulan sunucular içindeki alanların satılması hizmeti genel anlamda hosting olarak adlandırılır. Bu adımda da ödememizi yaptık parayı bastık ve hosting hizmetimizi de aldık bitti mi tabi ki bitmedi.

Yakışıklı bir site ismimiz var hosting hizmetimizi aldık eksik bir şeyler var ama ne acaba işte o eksik şey görselliktir. Kimse düz beyaz fonda yazılardan oluşan bir sitede zaman geçirmez o siteyle etkileşim kurmaz. Bunun için çeşitli siteler aracılığıyla ücretsiz ve ücretli binlerce tema hizmeti bulunmaktadır. Yakışıklı site isminden sonra yakışıklı bir site görüntüsüne de sahip olduk.

Genel anlamda en temel web sitesi kurma şartları 3 maddede sıralanabilir. Tabi ki bunun dışında onlarca madde altında web sitesi kurulumu için şartlar sunabiliriz. Fakat Basic mantıkta düşündüğümüzde altın kurallar bunlardır.