Web Sitesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Anasayfa
  • Web Sitesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçerik ve tasarım konusunda zayıf olan bir siteyi hiç kimse ziyaret etmeyecektir. Bu yüzden bir site açamadan önce siteyle uyumlu bir tasarım yapmak olmazsa olmazlardandır. Eğer içerik ve tasarım birbirinden bağımsız olursa bu ziyaretçiler tarafında iyi karşılanmayacak ve site ziyaretçi almayacak seviyeye gerileyecektir. O yüzden web sitesi tasarlarken dikkat etmemiz gereken bir kaç husus vardır.

Font Seçimlerine Dikkat Edin

Site içindeki bilgileri insanlara verirken ziyaretçinin bilgiyi rahat okuması gerekmektedir. Gereksiz büyük veya gereksiz küçük bir yazı ziyaretçi tarafından absürt karşılanıp sitenin ziyaretçi kaybetmesine yol açacaktır. Yazıların büyüklüğü küçüklüğü kadar o yazı fontunun da göz yormayacak şekilde olması olmazsa olmazdır. Fontunuz seçerken insanların rahat okuyabilmesine dikkat edilmelidir.

Web Sitesi

Bir Birine Girmiş Renk Karmaşasından Uzak Durun

Ziyaretçi siteye girdiği anda onu birbirine girmiş renklerin karşılaması hiç hoş olmayacaktır. Bu yüzden renkler sitenin içeriğiyle doğru orantılı olmak zorundadır. Genelde sade renk kullanmak her zaman sizin için avantaj olacaktır. Siteye giren ziyaretçi ulaşmak istediği bilgiye ulaşırken renkler arasında kaybolmaması gerekmektedir.

Kullanımın Kolay Olan Bir Site Olmasına Dikkat Edin

Ziyaretçiniz sitenize girdiğinde ulaşacağı bilgiye hemen ulaşması gerekmektedir. Bu yüzden sitenizi tasarlarken bilgilere ulaşımın kolay olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tasarladığınız sitenin bilgiye ulaşması kolay olması ziyaretçiyi sitede daha çok tutacaktır. Bununla birlikte diğer bilgilere de sizin siteniz üzerinden ulaşmak isteyip sitenizin tıklanma sayısı artacaktır.

Sitenizi tasarlarken bu kurallara dikkat etmeniz siteniz açısından olmazsa olmazdır. Sitenizin insanları mutlu etmesini istiyor ve SEO alanın da ilerleme kaydetmek istiyorsanız bu konulara gereken önemi göstermeniz gerekmektedir. Unutmayın ki bir sitenin içeriği kadar o içeriği insanlara sunuş şekliniz de bir hayli önem arz etmektedir.