Web Yazılımın Mobil Uyumlu Olması Şart Mıdır?

  • Anasayfa
  • Web Yazılımın Mobil Uyumlu Olması Şart Mıdır?

Günümüzde akıllı telefon ve bununla birlikte tablet bilgisayar kullanımına bağlı olarak internette gezinme ve alışveriş oranları Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarların önüne geçmiş durumdadır. Bu sebepten ötürü bir web yazılımının ve ya web sitesinin mobil uyumlu olması çok önemlidir.

Web yazılımının ve ya web sitemin mobil uyumlu olduğunu nereden anlarım?

Bunun için çok basit yöntemler mevcuttur zira günümüz internet aramalarının standartlarını belirleyen Google’ un sunmuş olduğu mobil uygunluk testi bulunmaktadır. Sizde Google’ un ücretsiz olarak kullanıcılara sunmuş oluğu bu uygunluk testini kullanıp web yazılımınızın ya da web sitenizin mobil kriterlerini karşılayıp karşılamadığını saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

Web Yazılımım ya da web sitem mobil uyumlu değilse?

Google ve diğer arama motorları akıllı telefon ve ya akıllı telefon özelliklerini barındıran cihazlarda görüntülenen web sayfalarının ve yazılımlarının mobil uyumlu olmaması halinde organik aramalarda sıralama düşüreceğini duyurmuştur bu yüzden organik trafik kaybettirecek bu sebepten ötürü mutlaka web siteniz ya da web yazılımınız mutlaka mobil uyumlu olmalıdır.

Web yazılımımı ya da Web sitemi nasıl mobil uyumlu hale getiririm?

Çeşitli internet siteleri bu hizmeti belirli bir ücret karşılığında size sunmaktadır ya da internetten yapacağınız araştırmalar sonucunda sizde web yazılımınızı ya da web sitenizi mobil uyumlu hale getirebilirsiniz.

Mobil cihazlar günümüzün en ileri teknolojisi olup hayatımızda da çok fazla zaman geçirdiğimiz alandır. Bu yüzden web yazılımınızın ya da web tasarımınızın mobil uyumlu olması hayati önem taşımaktadır. Mobil kriterlerin karşılanması siteniz ve ya yazılımınızı arama motorlarına organik olarak listelenen sonuçların üstüne taşıyacaktır bu da sitenizi ve ya yazılımınızı ziyaret edenlerin sayısını arttıracaktır. Sizde mobil uyumsuz olan web tasarım veya yazılımınızı internet üzerinde yapacağınız kısa bir araştırma sonucu geliştirip mobil uyumlu hale getirebilirsiniz…