Woocommerce E-Posta Pazarlama Ve Müşteri Deneyimi

  • Anasayfa
  • Woocommerce E-Posta Pazarlama Ve Müşteri Deneyimi

WooCommerce sanal ortamda ürün satışı yapmayı ve eticaret uygulamasını yapabilmeyi sağlayan WordPress yapısı altında Whoothemes tarafından yazılmış WordPressin eklentisi olmaktadır. WooCommerce gün geçtikçe tanınan popülerliği artan güvenilir kullanıcı sayısı ilerledikçe artan WordPressin eklentisini sadece bir kaç yerde yazılan yazılardan fazlasını görmeye başlamış bulunmaktayız.

Sosyal ağ ve forumlarda da yerini almaya başlayan WooCommerce artık çok rahat bir şekilde E ticaret işlemleri yürütülebilmektedir. WordPress ile aynı eşdeğer olan WooCommerce ile ürünlerinizi oluşturabilir ve satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu eklenti sayesinde herhangi bir yazılıma bilginiz olmadan bir admin paneli sayesinde işleminizi kolaylıkla ilerletebilirsiniz. Ödeme yöntemleri de genel de Havale eft Çek kredi kartı gibi birçok seçenekten faydalanabilir. E posta daha önceleri kullanılan posta mektup gibi iletişim araçlarının yeni hali durumuna gelmiştir. İnternet üzerinden gerçek hayatta olduğu gibi bilgi ve haberleşme sağlamaktadır.

E posta kutusu gelen postaların oluşturduğu bölümdür. Posta gönderebilmek için göndereceğimiz kişi ve kurumun e-posta adresi gerekmektedir. Gerçek hayattan tek farkı ise e-posta dan hem e-posta gönderimi hem de e-posta alımı yapılabilmektedir. Günümüzde e-posta sahibi olmayan çok az insan ve kurum vardır.

E- posta kullanımının amacı özel ve ya iş kurumunda ki yazışmalarının kolaylığını sağlamaktadır. İşletmenin uyguladığı faaliyetleri kara dönüştürmek amacıyla ilerlettiği sürece pazarlama adı verilir. Bu faaliyetler ürün ve ya hizmet şeklinde farklılık gösterebilir. Pazarlama stratejisi ise bir ürünün ve ya hizmetin dağıtımından paketlemesinden müşteriye ulaşana kadar olan faaliyetleri kapsayan duruma da pazarlama stratejisi denir. Pazarlamaya örnek verecek olursak bir firmanın üreteceği ürünün modeli için piyasa araştırması yapması malzeme seçimi yapması medya gibi araçlara reklam sunumu sağlar. Pazar yerini büyük bir özenle araştırması müşterinin memnun olması adına müşteri hizmetlerini sağlaması ve ürünü satışa sunması ürünü sattıktan sonra dahi ürün sonrası satış danışmanlığını destek vermesi bir pazarlama yöntemidir. Bu uzun bir süreç ama çok büyük bir çalışmadır.

Pazarlama ürettiğin üründen önce başlar ve ürün satış yapıldıktan sonra da devam eder. Bir işletmenin en temel özelliklerinden biridir. İşletmeye bağlı bütün birimler belki de farkında olmadan pazarlama bölümüne hizmet etmektedir. Pazarlama yönetiminin sürecine göre uzmanlara göre aşamadan dehalara göre ise aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar araştırma, hedefleme, taktik pazarlama ve kontrol aşamalarından oluşmaktadır.

Müşteri deneyimleri ise markanın ürünlerini kullanıp memnun olup ve ya olmadığı ile ilişkilidir. Bu temas noktalarında somut verilerden oluşmuş duygusal değerlendirmeler bakımından oluşmaktadır Müşteri deneyimleri Bu yüzden en ince ayrıntıların da göz önünde bulundurarak markanın kalitesini ortaya çıkmasını sağlayan bir birimdir. Müşteri deneyimleri müşterinin ürünü satış öncesinde esnasında sonrasında oluşabilecek sorunlardan anlaşılır. Müşteri deneyimleri yönetimi ise müşterilerin memnuniyetini markanıza verdikleri toplam değeri yükseltmek adına tüm ilişkileri yöneten birime verilen isimdir. Her ince ayrıntıya önem verilip doğru bir şekilde doğru kişiler tarafından yönetildiği takdirde Müşteri deneyimi doğru şekilde yönetilebilir. Bu sayede müşteri kaybetme olasılığı daha azdır.