WooCommerce İyzico Kurulumu

WordPress E-Ticaret eklentisi WooCommerce ile sorunsuz çalışan ödeme sistemlerinden biriside iyzico’dur. İyzico checkout v1 sürümünde kurulum yaparken iki ayrı eklenti kurup tema dosyalarımıza da kod eklemek gerekiyordu. İyzico checkout v2 sürümünde bu angaryadan kurtardı bizleri. İyzico checkout v2 wordpress sitemize nasıl kurarız bakalım.

Öncelikle eklentiyi BU adresten indirin. İndirdiğiniz dosyayı bir Winrar tarzı program ile sıkıştırılmış formattan çıkarın. Çıkardığınız dosyayı wp-content/plugins dizinine atın. Yönetim paneli > eklentiler sayfasından yüklediğiniz WooCommerce iyzico Payment Gateway eklentisini etkinleştirin.

İyzico.com sitesine kayıt olduktan sonra iyzico sitesi tarafından size Api Id ve Secret Key verecek bunlara da iyzico.com > Hesabınız > Hesap Ayarları > API Anahtarları ekranında görebilirsiniz.

İki çeşit api var birisi test apileri diğer ise gerçek ödeme alabileceğiniz api ler. Buradaki bilgileri web sitenizin yönetim paneli > WooCommerce > Ayarlar > Ödeme > iyzico Checkout ekranına gelip girebilirsiniz.

İyzico’nun size verdiği test kredi kartı bilgileri ile de eklentinin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

İyzico Ödeme Testi İçin Kredi Kartı Numarası (iyzico checkout v2 için)

Kredi Kartı: VISA

Kartı Üzerindeki İsim: John de

Kart Numarası: 4242 4242 4242 4242

Son Kullanma Tarihi: 10/2015

CVV2/CVC2: 000

Ödeme sistemi hakkındaki gelişmeleri İyzico WooCommerce sayfasından takip edebilirsiniz.