Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

  • Anasayfa
  • Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

WordPress e-ticaret eklentisi woocommerce üzerinde gelen ve ülkemiz kargo şirketleri tarafından da uygulanan birkaç kargo yöntemi kolaylıkla uygulanmakta bunlardan bir ücretsiz kargo yöntemi.

Woocommerce Ücretsiz Kargo Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Woocommerce ücretsiz kargo yönetimi belirleyeceğiniz bir sepet toplamı üzerindeki alışverişler için ücretsiz olarak kargo yöntemi uygulamasına olanak tanır.

WooCommerce Sabit Kargo Ücreti Nasıl Tanımlanır?

Sabit kargo ücretinide yine aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi ayarlayabilirsiniz. web siteniz üzerinden alınan siparişler için türkiye geneline sabit ücret tanımlaması yapabilirsiniz. 

Hem sabit ücret hemde ücretsiz kargo yöntemini kullanmak

wordpress e-ticaret eklentisi woocommerce de hem sabit kargo hemde belli bir sepet toplamı üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo yöntemini kullanırken sepet sayfasında ücretli ve ücretsiz kargo seçeneklerini ikiside çıkmakta. Burada ücretsiz kargo yönetmini alışveriş yapan müşteriniz seçmektedir. Buda hem amatör görünüyor hemde bu ücretsiz kargo seçeneği müşterinin gözünden kaçmakta aşağıdaki kodu temanızın function.php dosyasına en alt satıra eklerseniz ücretsiz kargo seçeneği aktif olduğunda otomatik olarak bu seçenek sepet sayfasında aktif olacaktır. 

 

/* Ücretisiz Kargo Aktif Oludğunda Diğerleri İptal */

function ucretsiz_kargo_aktif( $rates ) {

$free = array();

foreach ( $rates as $rate_id => $rate ) {

if ( ‘free_shipping’ === $rate->method_id ) {

$free[ $rate_id ] = $rate;

break;

}

}

return ! empty( $free ) ? $free : $rates;

}

add_filter( ‘woocommerce_package_rates’, ‘ucretsiz_kargo_aktif’, 100 );

 

Ürün Ağırlıklarına Göre Kargo Hesaplama

Türkiye’de bazı e-ticaret firmaları kargo firmaları ile sabit bir kargo ücreti yerine sepetteki ürünlerin ağırlıklarına göre anlaşma yaparlar benim yazdığım bu eklenti ile sepet sayfasında ürünlerinizin ağırlıkları toplanır ve çıkan sonuç tam bir sayı çıkmaz ise üst sayıya yuvarlanır.

Örneğin sepet toplamınız 4.6 kg çıktı bunu 5 kg ye yuvarlayıp sizin belirlediğin ağırlık fiyat aralığına göre fiyat ödemeye eklenir. Eklenti panelinizden ağırlık ve fiyat aralıklarını kargo şirketi ile yapmış olduğunuz anlaşmaya göre dilediğiniz zaman güncellemeler yapabilirsiniz. 

Eklenti ile ilgili detaylı bilgi için Bu Sayfayı inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun başka woocommerce takip eklentileri için Teklif sayfasını kullanabilirsiniz.

Kullanım Videosu