WordPress Çoklu Dil İçin 8 İp Ucu

  • Anasayfa
  • WordPress Çoklu Dil İçin 8 İp Ucu

Global hizmet veya ürün satışı yapan firmalar için olmazsa olmaz uygulamalardan biriside çoklu dil eklentisidir. WordPress te çoklu dil uygulamasını dünyanın en iyi dil çeviri eklentisi wpml ile yapmaktayım. Bu eklentiyi kullanan siteler için 8 ipucunu sizler için derledim.

Sitenizi Google Gibi Görün

Arama motorları botları sitenizi tararken gelişmiş css kodlarını, özgün görselleri, çılgın videoları veya hareketleri gifleri önemsemez. Google için önemli olan iyi yapılandırılmış bir içeriktir.

Sitenizin css dosyalarını iptal etmek için Chorme de bu eklentiyi Firefox’da bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Başlıklarınızı Kontrol Edin

Sitenizdeki başlıkları Google’nin seveceği yapıda tasarlayın nedir bunlar diyecekseniz. H1 sayfa başlığı h2, h3 ve h4 alt başlıklar h5 ve h6 da widgetlerde kullanmalısınız.

Wordpress Çoklu Dil İçin 8 İp Ucu

<meta name=”language”

Google sayfa içeriğinizi hangi dilde yazıldığını göstermek için <meta name=”language” content=”English” /> meta tagları kullanırız bunu tüm sayfaların doğru dili gösterdiğinden emin olun.

Dil Seçimi

Diller arası geçişi sayfanızı ziyaret eden ziyaretçilerin göre bileceği bir alana koyun. Bunun içinde Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok, insanların alışkanlıkları genelde sayfanın sağ üst tarafında dır. Header da arama alanınızın üzerine ekleyebilirsiniz.

Resimlere Alt Özellik

Ana siteniz için yapmanız gereken resimlere alt özellikleri diğer dillere çevirdiğinizde o dile göre çevirisini yapım bu içerik özelliği görsel aramalarında sizi önde gösterecektir.

hreflang=”x”

hreflang kodu sayesinde bir sayfaya girildiğinde bu sayfanın diğer dillerinin de hazır olduğunu aşağıdaki meta kodu ile gösterebilirsiniz. Buda çoklu dil kullanan siteler için olmazsa olmaz uygulamalardan birisidir.

<link rel=”alternate” hreflang=”es” href=”http://es.example.com/” />

WordPress’te Çoklu Dil

WordPress için kullanılan en gelişmiş eklenti wpml’dir. Sitenize çoklu dil eklemek ve eklediğiniz her dil için site içi arama motorları optimizasyonu yaptırmak için iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Ömür boyu wpml eklentinizi güncelleyebileceğiniz lisanslar ile web sitenizi güvenle istediğiniz dil desteğini verin.

Şimdi Teklif Alın
Şimdi Teklif Alın

Projeniz ile ilgili veya web sitenizde takıldığınız alanlar ile ilgili şimdi teklif alın

WordPress ve WooCommerce Eklentilerim
Eklentilerim

WordPress ve WooCommerce İçin Hazırlamış olduğum Eklentiler

Şimdi Teklif Alın

Web tasarım, yazılım, mobil uygulama veya masa üstü program ihtiyaçlarınız için bana proje detaylarınızı gönderin. 24 saat içerisinde size detaylı teklif göndereyim.