WordPress Eklenti Güncelleme

  • Anasayfa
  • WordPress Eklenti Güncelleme

Hep sorarlar WordPress güvenli bir yazılım mı, evet wordpress piyasadaki en güvenli sistemlerden bir tanesi. Tabi ki sitenizi kurup yıllarca elinizi sürmeden ayakta kalmasını beklemeyin. Bir web sitesi yaptığınız zaman, nasıl fiziki mağazanız ile sürekli ilgileniyorsanız web siteniz ile de ilgilenmek zorundasınız.

WordPress alt yapısı ile sitenizi oluşturduktan sonra WordPress hemen hemen her ay bir güvenlik güncellemesi gönderiyor. Her güncellemede dünya genelindeki wordpress sitelerinin test edildiği ve bulunan açıklar kapatılıyor.

WordPress ve Eklentileri Nasıl Güncellerim

Güncelleme geldiği zaman yönetim panelinizde uyarıları zaten görürsünüz.

wordpress-guncelleme

1. Burada güncellenecek wordpress sürümü, eklenti, tema, çevirilerin güncellemelerini görebilirsiniz.

2. Eğer güncellenecek WordPress sürümü varsa buraya basarak güncelleme yapabilirsiniz.

3. Eklentileri güncellemek içinde “Tümünü Seç” seçeneğini işaretleyip, “Eklentileri Güncelle” butonuna basınız.

4. Tema ve dil dosyalarının güncellemelerini buradan görebilirsiniz. Güncellenecek dosya varsa “Çevirileri Güncelle” butonuna basınız.

Güncelleme işlemi yaparken hostla ilgili olarak sizden ftp bilgileri istenebilir bunları da girip güncelleme işlemini tamamlarsınız.

Birden Çok Sitem Var Güncellemeleri Nasıl Takip Ederim

Birden çok web siteniz varsa bunların güncelleme takibini yapmak can sıkıcı olabiliyor. Bu durumda da http://mysitesmanager.com/ sitesini kullanabilirsiniz. Web sitenize yükleyeceğiniz küçük bir eklenti ile xml üzerinden güncelleme bilgileri bu siteye gönderiliyor. Sizde tek ekrandan tüm sitelerinizin güncellemelerini takip edebilirsiniz. Dilerseniz sizin belirlediğiniz aralıklar ile de mail adresinize bildirim alabilirsiniz.

mysitesmanager-dashboard

My Websites Manager Kullanımı

Öncelikle bu sayfadan siteye üye olunuz. Daha sonra wordpress.org dan eklentiyi indirip kurunuz. (Eklenti Nasıl Kurulur) Eklentiyi aktif ettikten sonra Ayarlar > MySitesManager.com Updates Checker ekranına gelin burada size xml dosyasının linkini verilecek. Bunu kopyalayıp, mysitesmanager.com sitesinde site bilgilerine XML File Url kısmına yapıştırıp kaydedin işlem bu kadar.

mysitesmanager-tooltip