WordPress Eklenti Uzmanı

WordPress Nedir?

WordPress, en popüler web sitesi yönetimi, blog oluşturma ve site içerik yönetim sistemidir. Kullanımı kolay ve temalara uyarlanabilen açık kaynaklı bir yazılımdır.

WordPress, 2003’ten beri v1.5.2’nin piyasaya sürülmesiyle var olmuştur. WordPress başlangıçta blog oluşturma ve içerik yönetimi için tasarlandı, bu nedenle diğer oluşturucuların yaptığı gibi tüm özelliklere sahip olmadığı için gerçekten bir web sitesi oluşturucu değildi; ancak WordPress ile, eklentiler yükleyerek veya siteniz için özel işlevler geliştirmesi için bir şirket kiralayarak bu özellikleri ekleyebilirsiniz.

WordPress Gereksinimleri Nelerdir?

Kurulumu nispeten kolaydır, çok çeşitli özelliklere sahiptir ve kişisel bir blogdan karmaşık bir e-ticaret mağazasına kadar her şeyi tasarlamak için kullanılabilir.

WordPress, PHP ile yazılmış ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır ve çalışması için bir MySQL veritabanı gerektirir. WordPress’i yüklemek için sunucunuza veya barındırma hesabınıza (kendi kendine barındırılıyorsa) veya web barındırma kontrol panelinize (web sitesi oluşturucunuz olarak WordPress kullanıyorsanız) erişmeniz gerekir.

WooCommerce Nedir?

WooCommerce, kullanıcıların bir WordPress web sitesinden çalıştırılabilecek bir çevrimiçi mağaza oluşturmasına olanak tanıyan WordPress için ücretsiz ve açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir.

WooCommerce, ödemeleri kabul etme, envanteri yönetme, ağ geçitleriyle arayüz oluşturma, nakliye ve vergi hesaplamalarını otomatikleştirme dahil olmak üzere bir çevrimiçi mağaza işletmekle ilgili tüm görevleri yönetebilir.

İnternetteki ilk 10 milyon web sitesinin %30’undan fazlasının kullandığı en popüler e-ticaret platformudur.

WordPress Eklentileri Nedir?

WordPress, ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Eklentiler, belirli dosyaların yüklenmesi yoluyla WordPress’e eklenebilen bir özelliktir. Bu eklentiler, temaların değiştirilmesini ve özelleştirilmesini, yeni işlevler eklenmesini veya sitenize farklı bir görünüm kazandırılmasını sağlayabilir. WordPress’i bir CMS platformu olarak bu kadar başarılı yapan ve orijinal olarak tasarlandığından çok daha fazlasını yapmasına izin veren şeylerdir. En popüler eklentilerden bazıları Akismet, Jetpack, Yoast SEO ve Google Analytics’tir.

WordPress eklentileri, belirli WordPress web sitelerine yüklenen ve sosyal medya entegrasyonu, spam koruması ve diğerleri gibi farklı işlevler ekleyen kodlardır. WordPress platformuyla hiçbir ilişkisi olmayan geliştiriciler tarafından oluşturulurlar.

Benim wordpress ve woocommerce için geliştirdiğim bazı eklentileri bu sayfada görebilirsiniz. İstediğiniz çalışma eklentilerim sayfasında yoksa iletişim sayfasından bana ulaşarak isteklerinizi yazabilirsiniz.